Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a pepperóni?

Mi az a pepperóni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Szalámi/kolbász féleség.
2012. dec. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyanfajta paprika is,meg amit feljebb is írtak kolbász.
2012. dec. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
A pepperóni egy paprika fajta. Hosszúkás alakú, csipős fajta.
2012. dec. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A pepperoni szó egyaránt jelenti az erőspaprikát és a csípős paprikás szalámit (kolbászt) is. A szó az olasz peperone (paprika) többes számából (peperoni) származik. Pizzákkal kapcsolatban a pepperoni feltét elsősorban a pepperoni szalámit (kolbászt) jelenti. A pepperoni fűszeres, legtöbbször csípős szalámiféleség, amit leggyakrabban sertéshúsból készítenek. Pirospaprikát (fűszerpaprikát) tartalmaz. Elsősorban Amerikában gondolnak a szalámira (kolbászra) a pepperoni szó hallatán. Olaszországban a salame piccante vagy salamino piccante kifejezést használják (fűszeres, csípős szalámi) erre.

A pepperoni paprikát nálunk "hegyes-erős" néven nevezik. Valószínűleg olasz bevándorlók honosították meg a pepperoni kifejezést a konyhanyelven.

2012. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 5. neked különösen! :)

Próbáltam én is keresni, de valahol paprikát ír, valahol kolbászt, nekem meg azt is mondták már, hogy az egy sajt (Lehet, hogy tényleg van egy sajt, amit paprikával fűszereznek, és azért? )

A pepperónis pizza miatt kérdezem, mert nemrég kipróbáltam, hátha megtudom, mi is az pontosan, de nem csípett, és volt rajta paprika is, kolbász is, sajt is, így ettől nem jöttem rá.

Köszi mégegyszer!

2012. dec. 21. 21:51
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Van olyan pizza étlap, hogy azt írják oda, hogy pepperoni akkor a húsos kolbászt/szalámit raknak rá.

Ha azt írják, hogy pfefferoni akkor csípős paprika van rajta.

2012. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aha, köszi!
2012. dec. 22. 17:41
 9/10 ROBERT 71 válasza:

Ugrás: navigáció, keresés


A pepperoni szó egyaránt jelenti az erőspaprikát és a csípős paprikás szalámit (kolbászt) is. A szó az olasz peperone (paprika) többes számából (peperoni) származik.


Pizzákkal kapcsolatban a pepperoni feltét elsősorban a pepperoni szalámit (kolbászt) jelenti.


A pepperoni fűszeres, legtöbbször csípős szalámiféleség, amit leggyakrabban sertéshúsból készítenek. Pirospaprikát (fűszerpaprikát) tartalmaz.


Elsősorban Amerikában gondolnak a szalámira (kolbászra) a pepperoni szó hallatán. Olaszországban a salame piccante vagy salamino piccante kifejezést használják (fűszeres, csípős szalámi) erre.


A pepperoni paprikát nálunk "hegyes-erős" néven nevezik.


Valószínűleg olasz bevándorlók honosították meg a pepperoni kifejezést a konyhanyelven.

2012. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Kereső:Google:Pepperóni
2013. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!