Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A pizzán a pepperoni az most...

A pizzán a pepperoni az most szalámit vagy chili paprikát jelent?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon erős paprikát. A pepperoni nem chili paprika, annál nagyobb, de ízre hasonló.
2011. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

En is elgondolkodtam ezen.. Ugyanis miutan kikoltoztem Angliaba itt a pepperoni a szalamis pizzat jelentette, mig en otthon csak a paprikara hasznaltam aztan utananeztem.


"Pizzáknál a pepperóni feltét elsősorban a pepperoni szalámit (kolbászt) jelenti.

A pepperoni fűszeres, többnyire csípős szalámiféleség, ami leggyakrabban sertéshúsból készül. Pirospaprikát (fűszerpaprikát) tartalmaz.

Elsősorban Amerikában gondolnak a kolbászra a pepperoni szó hallatán. Olaszországban a salame piccante vagy salamino piccante kifejezést használják (fűszeres, csípős szalámi) erre.

A pepperoni szó a peperone (paprika) olasz szó többes számából (peperoni) származik.

Valószínűleg olasz bevándorlók honosították meg Amerikában, utána pedig a világban a pepperoni kifejezést a konyhanyelven, ami a paprikával (peperone) fűszerezett kolbászt jelenti elsősorban, másodsorban pedig az erős paprikát."

2011. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
A pepperoninak is számos fajtája van nem mind erős. Lehet befőttesüvegben savanyítva kapni nagyon finom. Én mindig teszek a házi pizzára.
2011. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de akkor ha rendelek pizzát pepperonival, akkor az most szalámis lesz erős paprikás?
2011. júl. 23. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is Angliában élek, és ha pepperonis pizzát kérek, akkor bizony szalámisat kapok. Na most mi az igazság?
2011. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

bocsi az előző kommentem az akart lenni (kihagytam egy szót):

ha rendelek pizzát pepperonival, akkor az most szalámis lesz VAGY erős paprikás?

2011. júl. 23. 23:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs konkret leiras, h mi van rajta, kerdezz ra nyugodtan.
2011. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
SZERINTEM MOND MEG NEKI HOGY TETSZIK NEKED
2011. júl. 24. 00:05
 9/11 A kérdező kommentje:
ROSSZ GOMB.. NEM IDE XD
2011. júl. 24. 00:06
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

:D


Ha magyarországon rendeled, valószínűleg paprikásat fogsz kapni. És nem is biztos, hogy csípőset.

Viszont pofonegyszerű a történet, rendelés közben egyszerűen megkérdezed, hogy a pepperóni az paprika e, és ha igen, mennyire csíp :))))

2011. júl. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!