Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok a kaját...

Mennyire osztjátok a kaját sosem dobunk ki elvet? ( persze a realitás talaján maradva)

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 13:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mi is elméletileg ezen elven vagyunk, de néha nem tartjuk be. Elég nehéz megbecsülni, hogy mennyit fogunk tápolni, ezért néha ki kell dobni. De ritka és nem szeretjük.
2012. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

Mi is amennyire tudjuk megpróbáljuk betartani.

5-ös nem ugyanaz az anyánk??! Az enyém ugyanezt csinálja :)

2012. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Igen osztom az elvet . Igyek szem a maradékot újra hasznositani..
2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 doboszoli ***** válasza:
60%

"Kicsit gyanús" ételt sem vagyok(unk) hajlandók megenni, ezért az adagokra figyelek, bár elkerülhetetlen, hogy van maradék. Szoktam mondani: a mérleg nem hazudik!

Ha az étel jellege engedi, hajlamos vagyok az átalakításra.

Épp a minap lett a maradék-értsd: fagyasztásra már kevés- marhapörköltből egy zöldséges gulyás vacsora, mellé kínált palacsintával. Elfogyott.

Mi vacsorára főzünk frisset, a maradék a másnapi ebéd, hétköznapokon.

Persze töltött káposzta, és társai 2-(3!) napra is készülnek, valamilyen pótlással.

Szeretem, ha van a hűtőben normális adag kész étel, bár ezek legtöbbje a tárolási idő leteltével többnyire a porta zord őrének (bő ötvenkilós roti) lavórszerű "tálkájában" végzi.

2012. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 doboszoli ***** válasza:
47%
..hűtőben=fagyasztóban!
2012. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

utálom kidobni a kaját, de sajnos sokszor előfordul, megromlik, a gyerekek meghagyják az ételt, mégsem zabálhatom fel mindenki után a maradékot.

Én mindig azt mondom, hogyha gyanús a kaja, nem érti meg, hogy rosszul legyek miatta.

2012. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Én is így vagyok vele,ráadásul érzékenyebb az orrom úgyhogy hamarabb megérzem ha valami romlásnak indul.
2012. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! 16-os rajtad jót vidultam:))))
2012. nov. 26. 06:51
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem szoktam kidobni kaját,90%-ban fel tudom használni amit nem eszünk meg.

2 napra főzök,ki tudom számitani az adagot,vacsira hideg,az eláll 2-3 napig.

Persze gyanús kaját nem eszünk meg,az kuka,de ritka,figyelek rá.


Amiből pazarlás van,az párom anyja,ha megyünk sokat főz mindenből,sokfélét is,és felpakol hiába mondom hogy ne.Amit tudok fagyasztok,de valahogy nem fagyasztható dolgokat főz mindig (rántott hús,tört krumplival,főzelékek,tésztásleves,stb),és 3 nap után már megromlanak.

2012. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!