Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterán elkelt a termékem, de...

Vaterán elkelt a termékem, de rossz volt hirdetés szövege, így nem azt kapná a vevőm amit szeretnék, ez miatt törölémm a megrendelést, de ő polgári perrel fenyeget, van benne realitás?

Figyelt kérdés
Felraktam egy lego készletet Vaterára, amit valaki leütött. Utána vettem észre, hogy 2 alkatrészne van 2 törés, ezt mondtam a vevőnek, amire engedményt kért, ajánlottam egy kisebb árat, erre sértően ellenkezett. Mivel nem tartom korrektnek a helyzetet, ezért törölni akarom a licitet. PÉNZ UTALÁSA NEM TÖRTÉNT MEG!. De erre ő perrel zsarol, mivel hogy a licitált terméket köteles vagyok mindenképp eladni. De mivel nem volt pontos a hirdetésem, így 'hirdetés pontatlanásga miatt" indokkal törölném a licitet. De a PPT-re hivatkozva tényleg behajthatja rajtam a terméket? Köszönöm előre is válaszotokat!

2012. nov. 2. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
De utálom az ilyen embereket. Feljelent egy csomag legóért? Ugyan már. Vicc, ne foglalkozz vele, esetleg kapsz 1 negatívat, de szerintem feljelenteni nem fog.
2012. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Igen, én is így gondolom. Már csak azért is, mert fizetni se fizetett, csak licitált, ergo megrendelte...de ha én úgy látom h nem megbízható az adott fél, akkor miért ne lenne jogom nem eladni neki? Pontosabban miért kellene eladnom neki? Ő a vatera szabályzatából idézett, de hát az egyik paragrafust mindig ütni lehet egy másikkal.
2012. nov. 2. 13:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Időközben egy vevőm mondta hogy ez a felhasználót többször kitíltották. Na akkor ilyenkor mi a helyzet? Egy többszörösen kitíltott ember leütötte a termékem és le akar értékelni...ez már tényleg komikus. Írtam vaterának de még nem írtak vissza.
2012. nov. 2. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Vissza fognak. Ez olyan véleményem szerint, mintha rendelsz valamit egy netshopról, de kapsz egy e-mailt,hogy a termék nincs meg. Fizetni nem fizettél érte, téged kár nem ért.

Hali:)

2012. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdésemre ezt a választ kaptam Vaterától:


"A Ptk. 211. § értelmében a feleknek átvételi/átadási kötelezettségük van, az árverés során kialakult áron.


Ha ennek egyik fél nem tesz eleget, úgy a másik polgári peres eljárást indíthat ellene, az oldalon pedig negatív értékelést készíthet róla.


Javasoljuk, hogy egyeztessen partnerével, és keressenek egy mindkét fél számára elfogadható, kompromisszumos megoldást az adásvétel megnyugtató rendezésére, lezárására. "


Utolsó lényegtelen...Első 2 meg kicseszés. De ha igaz tényleg, h elvan tiltva az emberke, akkor viszont jogilag érvénytlennek kellene lennie a szerződésnek. Az is igaz, h az anyja neve szerepel vevőként, de számlázsi címnek és névnek viszont ő. Ezzel kapcs meg csak annyit írta a Vatera h "bejelentését átküldték egy másik osztályra", de jó...azért az ügyfélszolgálat sincs a "toppon", mint ne mondjak.

2012. nov. 2. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!