Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok a kaját...

Mennyire osztjátok a kaját sosem dobunk ki elvet? ( persze a realitás talaján maradva)

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Én teljes mértékben. Csak ha véletlenül teljesen ehetetlenné (penészes, romlott, stb)válik valami, akkor dobom ki.
2012. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Én se dobok ki kaját.

Csak, ha megromlott, de ez ritka, mert úgy vásárolok, hogy ne romoljon meg.

2012. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tetro ***** válasza:
66%
Annyit főzök amennyit megeszünk. Soha nem is értettem a dézsával főzés elvét, aztán jól esik vagy sem, zabálunk amíg ki nem mászik a fazékból...
2012. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

mi is keveset fozunk. ha romlott/egett, akkor dobjuk ki

üdvozlettel, dr Sarlatán Britniszpirsz

2012. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nálunk gyakori. Anyám tipikusan úgy főz, hogy sokáig elég legyen, hatalmas lábasokban készülnek az ételek. Persze hogy nem tudjuk megenni, mielőtt megromlik, nem lehet 5 napon keresztül ugyanazt enni, szóval megy a WC-be. Ilyenkor általában én vagyok lecseszve, hogy miért nem ettem meg...
2012. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Mi is teljes mértékben e szerint az elv szerint élünk és ahogy találóan írja -a realitás talaján maradva- meg is valósítjuk.

Az élelmiszer vásárlást pontosan megtervezzük, alul becslés esetére vannak tartós élelmiszerek.

"Túlméretes" főzés esetén (ez szándékos szokott lenni) mélyhűtőben tárolás.

És nagyon jó tanácsok találhatók pl. az interneten, hogyan lehet maradékok felhasználásával új ételeket készíteni.

2012. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk semmi sem megy veszendőbe. Általában annyit főzök, hogy egy két alkalomra elfogyjon, de ha mégis marad valami megkapják az állatok. Csak romlott, penészes ételt dobok ki, de az is megy a komposztba.
2012. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
mi nagyon sok ételt kidobálunk (: nem is tudom mit tehetnék, keveset főzök, mégis mindig csak addig kívánjuk amíg el nem készül, egy tányérral eszünk belőle aztán minden ki a moslékba, rengeteget pazarlunk így sajnos :(
2012. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Párom kiszámíthatatlan miből mennyit eszik, de ha nem marad egy adagnyi kaja, nem tuszkolom magamba hogy elhízzak, és nem rakom el másnapra, megkapják a macskák vagy a tyúkok.
2012. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

Az elvet osztom, betartani sajnos nem bírom :)

A páromnál sosem lehet tudni hogy éppen mit eszik és mit nem.

Általában úgy főzök hogy másnap tudjon vinni a munkahelyére, heti két-három alkalommal itthon felejti az összekészített kaját, és már nem eszi meg.

Nekem gyomorproblémáim vannak, sosem tudom éppen eszek-e valamit, lesz-e étvágyam, mitől leszek rosszul :(

Így nálunk sokszor nem csak a főtt étel, a felvágottak is mennek a kukába/vécébe :(

2012. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!