Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma forraltam házi tejet, és...

Ma forraltam házi tejet, és valami nem jól sült el?

Figyelt kérdés
Szóval felraktam forrni, és elfelejtettem, nem égett le meg semmi, de vagy romlott volt, vagy ez a normális? Szétvált savóra, és ilyen túrós valamire! Lehet ezzel kezdeni valamit? Tej már sajna nem lett belőle!:(
2012. jún. 5. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Tedd be egy gézbe, vagy tiszta konyharuhába, csöpögtesd jól le és kész a túród.

Nem volt friss a tej (ebben a melegben hűtés nélkül nem sokáig bírja), vagy valami savat kapott főzés közben (belecseppent egy kis ecet, citromlé), vagy volt valami a lábosban.

2012. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azt a túrós valamit csomagold be valami rongyba és hagyd lecsöpögni hátha finom túró lesz belőle
2012. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az jó mi is csinálunk iylet ,alacsony lángon kell melegíteni avgy ki kell rakni a napra és lesz belőle túró ha leszűröd illetve savót is kapsz

kine öntsd! a savót nyugodtan fogyaszthatod pár napig 2-3 nap vagy kenyérsütéhez sütemények készítéséhez is felhasználhatod nagyon egészséges!! bár ízre lehet nem fog tetszeni, a túróból is sok mindent lehet csinálni kőrözött sütemény palacsintába cukrosan mazsolásan, túrós csusza....stb majd legközelebb jobban figyelj de használd fel mindenféleképpen

2012. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a segítséget. Nem tudom mi zavarhatott be?! Előtte abban a lábasban almát pároltam. Kikapartam belőle, elmostam, és úgy ment bele a tej. Na sebaj, hátha fincsi lesz a túró!:)
2012. jún. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!