Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg lehetetlenség kapirgál...

Tényleg lehetetlenség kapirgálós HÁZI CSIRKÉT venni?

Figyelt kérdés
Teljesen elegem van! Van egy 9 hós pici fiam, aki már szépen eszeget. Nem akarok neki, akciós sz@r tele antibiotikumozott húst adni. Eddig az auchanban vettem méregdrága pénzért tanyasi csirkét. SZép hús, és gyönyörű sárga húslevest lehet belőle főzni. De tegnap betelt a pohár. Még címke szerint is jó volt a hús, és mikor kibontottam, penetráns büdös volt. Mehetett a kutyáknak... Elkezdtem kutatni a neten, hol lehetne igazi kukoricás, táp nélküli, KAPIRGÁLÓST venni. Találtam kifejezetten bio oldalakon hirdetőket, ahol hirdették ez igazi, kukoricás stb.... felhívtam a hirdetőt aki közölte, ma az EU-ban ilyet nem lehet kapni..... annyi volt bióbb az ő csirkéjébe, hogy látott kukoricát a táp mellett :-((((( Nem hiszem el, hogy nincs vidéken olyan akinek rohangál a kertben 40-50 pipi, és évente 1-2x eladásra vág... Ti nem tudtok ilyet?
2012. máj. 27. 07:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem!

Ha Pesten élsz, akkor nézz körbe a közeli kistelepüléseken. Legjobb, ha ismerős, vagy munkatárs, vagy szomszéd közvetítésével mentek el az ottani piacra. A helybeliek majd tudják, hogy melyik háznál, mikor lesz eladó csirke. Pár hét, és a jércéket már csapatostul fogják levágni. Feliratkozol néhány db-ra, felpucolva fogod megkapni, bespájzolsz belőle a fagyasztódba, és az igazi kapirgálósód lesz meg.


Persze kimehetsz akármelyik kistelepülésre egyedül is, de nem biztos, hogy sikerrel jársz. A falusiak is bizalmatlanok ma már az idegenekkel szemben, (apeh és a betörők miatt) ezért jobb, ha valami közös ismerős segítségét veszed igénybe.

2012. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Itt már körül néztél?

[link]

2012. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

anyám most hozott 2 kis pipikét, kirántani. ezekből még leves nem jó. majd később. 100 km-re lakunk Pesttől. Magunk választjuk ki az öreg maminál melyik csirkét akarjuk megenni. Pesti rokonunk is tőle szokott hozni. Ne legyél ennyire élhetetlen, a pestikek mind azt hiszik, hogy ezek a dolgok egzotikusak és kuriózumok :D

igenis létezik, tök általános, csak szét kéne nézni. Más kérdés, hogy idő, pénz és energiabefektetés kell hozzá, ha olyat akarsz enni, ami kapirgál. Menjetek le faluba mindenhol lehet találni.

2012. máj. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem mintha a boltitól akármi bajotok lenne.
2012. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Én közvetlenül ilyet nem tudok, de ha kicsit körbenézel főleg vidéken vagy bárhol tuti fognak mondani neked olyan helyet ahol adnak el néhányat. Ezt hirdetni nem fogják mert nem valami legális a dolog, én régen mindig vettem 10 házi tyúkot levágva mert annál jobb nincs ugye. Csak a tulaj abba hagyta ezt mert valaki lopta a csirkéit plusz úgy meg lettek mérgezve hogy kényszerből mindet vágniuk kellett és alig alig tudtak megmenteni belőlük valamit. A lényeg az hogy járkáld a kisebb városokat településeket és ott a kisboltokban kérdezősködj inkább hogy ismernek-e olyan embert aki ezzel foglalkozik, vagy kocsmákban ott szinte minden információt megkapsz.

Egyébként tescoba még lehet kapni jó csibéket, igaz nem teljesen tanyasiak ugyan de azok tényleg jó minőségűek.

2012. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Miért az auchanban vásárolsz csirkét a gyereknek?

ott van rengeteg piac, vegyél ott. vagy neveltess vidéken.Mi azt csináljuk, évi 300 csirke, 3 disznó és egy borjú. Akkor vágják le amikor kérem és felhozzák

2012. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nos. Koszi a valaszokat. Pont az emlitett honlapon erdeklodtem:-D es felhaborodtam a valaszon.... Ismeretseg nelkul nehez,es nem vagyok tipikus pesti elhetettlen ahogy it az egyik kedves kommentelo irtamcsak ismeretseg hijjan nehez... Nekunk most is van a kertben 10 tojo tyuk, de kertes csaladi hazba nem merunk igy se tobbet tartani,nehogy feljelentsenek a kornyekrol. Az auchanban TANYASI csirket vettem a gyereknek, ami tenyleg az volt. Annyi tapasztalatom azert van, hogy megkulonboztessem.... Ez a nagy problema, hogy sajna kis oreg neneket akik szivvel lelekkel neveltek es adtak a tyukokat most titkolozni kenytelenek. En meg ugy nottem fel itt ahol most lakott, hogy volt haztaji kacsa tyuk, liba,disznonk, es volt hogy volt 150 nyulunk is.... Nekem ez nem idegen dolog, es sajna a szivem megszakad, hogy az en gyerekem nem ezt fogja tapasztalni....... Az meg, hogy mi a baj a mostanaban kaphato,husokkal, ne is legyen kerdes.... Ezt a 10 tyukot, apam vette, ketreces tartasbol. Leraktak itt 10 kopasz tyukot nekunk a kertben, a fuvet csak neztek egy napig, hogy mi..... El se moszultak egymas mellol, mertszegenyek ezt szoktak meg, teli nyomjak oket antibiotikummal, tojatoval stb...... Egyebkent ezeket a korulmenyeket tul sem elnek..... Ezt szepen megkajaljuk, es hagy ne mondjam milyen "egeszseges".
2012. máj. 27. 10:02
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen nőttél fel, hogy volt háztáji liba-kacsa, tyúk stb. akkor ott ismeretségi köröd is van. Beszélj velük, add meg a telefonszámodat nekik, amikor vágás van, felszólnak, melyik hétvégén menj a felpucoltér kocsival, az a 100-150 km megéri.
2012. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Felre ertesz. Itt nottem fel a XVIII kerben, csak gyermek koromban meg volt mindenhol haztaji, hiaba pest... Mara mar ezt sem lehet, es mivel meg epitettunk meg egy csaladi hazat is a telekre, igy mar hely sincs tartani. Le lett bontva a disznool minden. A telken elol anyyukamek, hatul mi elunk.... Jo lenne ha lenne legalabb videki nagymama... De ez van. Ugyis fogom kutatni a lehetosegeket, persze, hogy megeri lemenni. Irta itt az egyik, hozzaszolo, hogy o valsztja ki a tyukot, hat igen,de 100 km- re pestol az mar nem pest.....
2012. máj. 27. 11:38
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

6 vagyok. Én Budaörsön élek, előtte Budán laktunk.

Amikor vidéken voltunk megálltunk ebédelni egy étteremben. Láttam egy szépen tartott családi gazdaságot, utánakérdeztünk az étzteremben, utána becsöngettem,megmondtam mit akarokés megállapodtunk.

Te ráadásul XVIII. ker-ben laksz, csak el kellindulnod kifelé és biztos találsz ilyet te is. Meg kellmondani mennyi az amit biztos átveszel és akkor felnevelik neked. Én kifizetem a naposcsibét (malacot, borjút) és fizetem a tápot. valamint a vágást. hetente hoznak 5-6 csirkét. (3 egyetemista gyerekem van és legalább 2-4 kollégista barát minden nap enni, elfogy)

2012. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!