Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg lehetetlenség kapirgál...

Tényleg lehetetlenség kapirgálós HÁZI CSIRKÉT venni?

Figyelt kérdés
Teljesen elegem van! Van egy 9 hós pici fiam, aki már szépen eszeget. Nem akarok neki, akciós sz@r tele antibiotikumozott húst adni. Eddig az auchanban vettem méregdrága pénzért tanyasi csirkét. SZép hús, és gyönyörű sárga húslevest lehet belőle főzni. De tegnap betelt a pohár. Még címke szerint is jó volt a hús, és mikor kibontottam, penetráns büdös volt. Mehetett a kutyáknak... Elkezdtem kutatni a neten, hol lehetne igazi kukoricás, táp nélküli, KAPIRGÁLÓST venni. Találtam kifejezetten bio oldalakon hirdetőket, ahol hirdették ez igazi, kukoricás stb.... felhívtam a hirdetőt aki közölte, ma az EU-ban ilyet nem lehet kapni..... annyi volt bióbb az ő csirkéjébe, hogy látott kukoricát a táp mellett :-((((( Nem hiszem el, hogy nincs vidéken olyan akinek rohangál a kertben 40-50 pipi, és évente 1-2x eladásra vág... Ti nem tudtok ilyet?
2012. máj. 27. 07:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
:-)))) hat elhiszem , hogy elfogy. Neked kb mennyire jon ki igy kiloja?
2012. máj. 27. 11:47
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Én 150 km-re lakom Pesttől. Nálunk úgy csinálják, felnevelnek egy turnusban kb. 150-200 csirkét. Amikor már úgy kb. 1,20 kg-osak elkezdik szervezni, hogy kinek kell, mert kb. 30-50 db-ot hétvégén levágnak, felpucolnak. Kilóját adják 1000 Ft-ért. Lemérik, bezacsizzák, ráírják hány dkg. Aki feliratkozott, az megy érte a megbeszélt időben, és viszi haza.

Következő hétvégén ugyanígy. Persze azok már tovább ettek, tehát valamivel nagyobbak, a kilónkénti 1000 Ft, így 1 db-ra számolva valamivel többre jön ki.


Mire ezt a 150-200 csirkét levágták, akkorra megnőtt a következő turnus. És kezdődik az egész előlről.


Tehát csak egyszer kell egy hasonló helyre "bedolgoznod" magad, vágás előtt odaszólnak, megbeszélitek, mennyi kell, és kész.

2012. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
szerintem nekem is olyan 800-1000 körül van kilója. POntosan soha nem számoltam ki
2012. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztő mesélte családon belül, hogy tápon nevelik a csirkét, az utolsó 2 hétben kap kukoricát, az elég neki, szépen besárgul, a sok városi meg megveszi drágábban...
2012. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Nehogy elhidd, hogy amelyik csak 2 hétig kap kukoricát, annak majd olyan ízletes és masszív, izmos húsa lesz 2 hét alatt, mint amit kapirgálós néven ismerünk.

Biztosan vannak olyan termelők is, de a többség nem ilyen.

2012. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Na hát ez az kedves válaszolók!!! Ezért vagyok mérges. Tegnap hozatott a szomszéd ilyen "házi" csirkét. Na gyorsan rendeltem én is 3 db-ot... De nem vagyok hülye.920-ft-ért hozták, első ránézésre aki laikus teljesen azt mondja,ez aztán szép.... persze forrázásnál a hártyán nem húzzák le a lábáról, mert az milyen szép sárga, alatta hófehér, a belseje benne hagyva ,épp csak a bele kihúzva, a zuzája, nyelőcső, minden benne, hogy mikor pucoljuk, lássuk ám ez kukoricás, olyan szinten volt kövér a csirke, hogy én ilyet még nem láttam! Megpucoltam, fölbontottam, és kíváncsiságból lemértem, mennyit dobtam ki 3 csirkéből. Mert uram bocsá a fejét kilöktem, akét lábát, mivel nem vesződtem újra forrázással, kivágtam a püspökfalatját, nyelőcső zúza tartalma, brutál mennyiségű hája... stb. A 3db csirkéből 1,2 kg!!!!!! "szemét" jött le. Persze a java ment a kutyakajába,de akkor számoljunk csak 15-20 pipinél? És mind ezt fizetjük 920.-ftjával.... hát ez ami felháborító, és igen hiába hagyták benne mutatóba az utsó vacsorát :-DDDD ez is kamus csirke volt....
2012. máj. 28. 07:04
 17/20 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat. Én tisztelem , becsülöm a vidéki embereket. Sőt férjemmel egyre inkább vágyunk vidékre. DE. Munka ideköt, és a házunk is. Még 2033 októberéig albérletben fogunk lakni az OTP-nél :-DDDD De mikor a vidéki le PESTI-z akkor mérges vagyok. igen elképzelhető, hogy kevesebb a tudásom, egy olyan embernél, akinek az állattenyésztés, és földművelés teszi ki a minden napjait, de csak azért mert nekem korlátozottak a lehetőségeim.... hát ez bosszantó. De amim van lehetőségem kihasználjuk. Nekem is növöget a paradicsom a teraszon, és a paprika. Minden nap etetjük a tojó tyúkokat a kisfiammal...
2012. máj. 28. 07:13
 18/20 anonim ***** válasza:

Elmész a közeli falvakba és boltban, vagy buszmegállóban kiteszel pár szórólapot, hogy olyan embert keresel, aki természetesen pénz ellenében nevelné a csirkéidet és levágná neked, ha eljön az ideje. Amilyen nehéz mostanában egy kis plusz bevételhez jutni, szerintem akad jópár olyan család, akik ezt bevállalnák. Még az sem lehet akadály, hogy mivan ha meggondolod magadat, mert rájuk maradnak a csirkék és eltudják adni másnak, vagy megtudják ők is enni, szóval nagyon bizalmi kérdést sem kell csinálni belőle.


Nagypapám a baromfikból élt. Keltetett, adott el csibét, néhány hetes, illetve már felnőtt tyúkokat is, értelemszerűen minél nagyobb és szebb, annál drágább. Ha nem fogytak el a csibék, akkor sem esett pánikba, elvitték őket később! Ha tudnád milyen jó üzlet van ebben. Minden tavasszal ki kelt 3-500 csibe és általában a saját célra megtartottakon kívül sosem maradt a nyakukon. Ismerték a faluban, ha csirke kellett, mentek hozzá, levágva, zacskózva átadta nekik 900-1200 forintos áron.

Na ilyet kell neked is keresni! Ha ismeretség abszolút nincs, akkor plakát, hátha ráharap valaki! Ennyit szerintem megér!

2012. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Enoid válasza:

14 esnek sajnos igaza van....így csinálják, sőt akik maguknak tojásoznak is tojótápot adnak.


Én most veszek majd egy tanyát, és ezt fogom csinálni amit a 12 es irt. Nem hogy a csirkéknek de a növényeknek se adok semmit amit boltban kapni. Felesleges mikor a neten már olyan technológiákról olvasok, hogy el se hinnétek! Én is 200 pipiben gondolkodtam először de azt hittem túlzás de most hogy olvastam 12 est azt hiszem addig fogok akkor fejlődni. Hasznos infó volt köszönöm.

2015. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Enoid válasza:
Hello hello! Na lent vagyok 2016 feb 15.-től! :-) juhèj! Sajna csak a hàz volt màs èpitmèny nem ugyhogy belegebedek a meloba(egyedül vagyok) de! A malacom most ellet! Van 40-50 pipim ahogy irtad ès rohangàsznak ahogy irtad. Egy parcella 60nm most a màsodiknàl tartok sajna csak de 4 nevelde helyem van. A malacok (5 db)500nm vannak a kecskèk 3db egy màsik háznàl 1000nm. Most keltetek kacsàt is. Jah az elejèn hullotak a kis pipik ugye nem volt tàp...36-16 marad, meg ilyenek.....de ezek most màr a tàpmentesen nevelt utodai ÈS FRANKOK! Tojàs most napi 30 körül :-) kakasokat vàgom. Pont holnap, 5 re van vevő :-) hiàba probàltak ràbeszèlni legalàbb az inditora, nem! A gazgaboltos a magos akitől veszem meg pàr helyi, nem is èrtettem! Èn nem mondtam nekik ne tàpozzanak :-) szoval haladok!
2017. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!