Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen bunkó egy...

Hogyan lehet ilyen bunkó egy pizzafutár?

Figyelt kérdés

Itt Győrben rendeltem pizzát egy olcsó helyről. Nem véletlenül onnan, hiszen nekem sincs annyira pénzem, hogy 1000 Forintért rendelgessek az olasztól. És ezekkel meg is vagyok elégedve.

Viszont van egy futárjuk akik már egyszer hozott pizzát. Ma meg jön. Egy kis 1 méteres p*cs, és megáll az ajtóban, úgy kellett odanyúlnom a pizzáért, aztán a kezébe adtam a pénzt, még jó hogy nem várta el, hogy a pénztárcájába is belerakjam, és elkezdi, hogy "pont annyi, nagyon jó".

Mit vár ??? Magyarországon élünk, örülök hogy a nyamvadt pizzára telik egyszer-egyszer.


Mit kell csinálni ? Tegyek panaszt ? Annyi a munkanélküli, szerintem lenne már helyette.



2012. máj. 24. 18:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%
Most hogy ezeket olvasom,most esik le hogy én nem szoktam borravalót adni nekik,mondjuk 1000-1100 HUF körül szoktam fizetni érte ha néha rendelek,ez nekem is elég sok de néha megengedem magamnak.Viszont nagyon sajnálnék még ezen felül borravalót is adni,nem vagyok gazdag.Remélem a többségük nem várja el a borravalót.
2012. máj. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

22.: Többi nem szokta elvárni. Legalábbis még nem találkoztam olyannal.


Kételkedők:

Vannak emberek akikre ha csak ránézünk tudjuk, hogy mit gondolnak, és ez pont olyan volt. Már jött fel, akkor is eléggé lóbálta azt a kaját meg hát bocs, hogy félreérthető, lehet motyogott mást is utána, de azt már szerencsére nem hallottam. 100% hogy a borravalót várta el.

2012. máj. 25. 13:44
 23/30 A kérdező kommentje:

Ja és igen, az idézett szöveget, lehet mondani boldogan is.

Pont annyiii !! Nagyon jó :)


Ennél:

Pont annyi.....(vár egy kicsit) Nagyon jó.

2012. máj. 25. 13:46
 24/30 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nagyon alacsony bért adnak a pizzafutároknak, állítólag már eleve belekalkulálják a borravalót is. Több ilyen szakma is van (pl. fodrász, pincér stb. ) De a mi városunkban szokás is a borravaló ilyen esetekben, nagyon ritka, ha valaki nem ad. De gondolom ez Győrben másképp van, ott, azt olvastam, egyébként is átlag felettiek a fizetések. Ebben az esetben pedig valóban nem szükséges borravalót adni.
2012. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
38%
Nekem meg az a véleményem, hogy te mindenkiben egyből a rosszat látod meg, főleg hogy a csávesz nem járt örömtáncot amellé, hogy nem kell visszaadnia, hanem a nap végére fáradtan 1 mondattal elintézte.
2012. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
70%

"Azért ide írtam, hogy te is tudj érvényesülni és jól lepontozhassam a válaszod :)"


Teszek a lepontozásodra, ugyanezt teszed egy ismeretlen pizzafutárral is, amikor olyan szegény vagy, hogy kaját nem tudsz csinálni, de rendelni azt igen... Az emberség messze áll tőled, de mástól nemcsak hogy elvárod, hogy viselkedjen, hanem még kierőszakolnád ha lenne benned valami kicsi életerő. De mivel egy csepp kurázsi sincs benned, így marad mások uszítása ezerrel.

2012. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
62%
vegyél pizza helyett kenyeret meg párizsit és nem lesz ilyen problémád:D
2012. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
50%

26.-27.válaszadónak: 600Ft-ból milyen kaját csinálsz otthon? esetleg rántottát... ja azt sem nagyon: 10 tojás 450Ft, fél kiló kenyér 150Ft+olaj+gázfogyasztás+mosogatás.... nem nagyon éri meg főzni...és most csak rántottával számoltam...(azt már nem is mondom,hogy mekkora tojások vannak forgalomban, a kenyér holnap már ehetetlen...)

mellesleg én szoktam adni borravalót... az én kajámba ne köpjenek már bele,mert simán kinézem néhány magasan kulturált "emberből"

2012. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 botibond válasza:
62%

Borravalót nem kell, hanem illik adni. (Magyarországon 10%)

Ha nem adsz paraszt vagy.

Törvény nem bünteti, a kajádat legközelebb is kiviszik, de ez semmit sem szépít a viselkedéseden.

Vagy add lejjebb a minőséget, hogy adhass borravalót, vagy fogadd el hogy akként kezelnek az emberek ami vagy, és ne reklamálj!

Senki nem kötelez arra, hogy szolgáltatásokat vegyél igénybe. Ha nem telik rá vásárolj a közértben!

2013. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Mert ez egy idióta ország...

Pont itt 10%, mert már nem tudunk mire költeni, ugye ?

Na ne szórakozz, majd ha nekem adnak borravalót, mert mért ne adhatnának, végül is nem csak kajáért jár, nem ? - akkor majd adok én is.

2013. jún. 15. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!