Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért cukrozzák a legtöbb...

Miért cukrozzák a legtöbb aszalt gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Szigorú diétán vagyok, a cukrot teljesen ki kell iktatnom az étrendemből. Az aszalt gyümölcsök engedettek, de csak a cukrozatlan verzió.. Néztem a boltban a tündérkert meg a kalifa aszalt gyümölcseit, de a legtöbb gyümölcs cukrozott, pl ananász, őszibarack, körte..

Miért szükséges megcukrozni őket, ha ezek a gyümölcsök cukrozatlanul is nagyon édesek?

4 hónapja friss gyümölcsökön élek, azokat eszem nasiként, örülnék ha ehetnék aszaltat is, mert azért mégis teljesen más jellegű mint a friss.. De a cukor miatt le kell mondanom róluk..:(


2012. máj. 2. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szükséges cukrozni őket, azért teszik, mert a cukor méreg, és nem akarják, hogy túl egészségesek legyünk. Egyébként én cukrozott aszalt szilvával és sárgabarackkal pl. még nem találkoztam, csak tartósítószeressel. Többnyire kén-dioxid szokott bennük lenni. Ha nagyon tisztát akarsz venni, vegyél bio-t, annak teljesen más a színe is, már a sárgabarack esetében, egész barna, ellentétben a tartósítószeres tök világossal. A Biorganiknak, Naturfood-nak, Rapunzelnek is vannak bio cuccai például.
2012. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Azért cukrozzák mert anélkül ehetetlen.A befőtteket is cukrozzuk meg a lekvárt is.De biztos vannak diabéteszes aszalt gyümölcsök is.
2012. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami cukrozott, az "kandírozott". Ez más, mint az aszalás. Az aszalás tulajdonképpen szárítás. A kandírozás pedig az, amikor úgy tartósítják a kezdetben friss gyümölcsöt, hogy forró cukorszirupban áztatják, forgatják hosszú időn keresztül, amíg a nedvességét el nem veszti. Cukor nélkül nem működne ez a folyamat.


Arra figyelj, hogy ne kandírozott gyümölcsöt vegyél, hanem kifejezetten aszaltat. Ránézésre könnyen összetéveszthetőek.

2012. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy a csarnokban lehet kapni kimérve aszalt gyümölcsöket, az eper nagyon finom de van más fajta is. Ha ehetsz csonthéjasakat kóstold meg kesudióval az aszalt epret, nagyon-nagyon finom. :)
2012. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!