Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől nem sűrűsödik be a méz?

Mitől nem sűrűsödik be a méz?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam mézet, erre nem akart besűrűsödni. Olyan az állaga, mint a főzeléknek. Eléggé folyékony.

2012. ápr. 23. 09:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért olyan sűrű mert sok benne az ásványi anyag, a természetes cukor és kevés benne a víz, a folyékony anyag, a méhecskék a szárnyuk mozgatásával mint egy legyező elpárologtatják a mézből a vízet és visszamarad a mondhatni, sűrű cukormassza, méz. :)

Így alakult ki, hogy a méhek tudnak jó mézet csinálni! :)

2012. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Tisztelt R.B.László!

A neten találtam a receptet, de ott nem volt írva szódabikarbóna. Mint írtam, most csináltam először mézet, így nem tudom annak fortélyait. De azért nagyon szépen köszönöm válaszát és persze mindenkinek, aki vette a fáradságot, hogy válaszoljon kérdésemre.

2012. ápr. 23. 10:26
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ha azokat a mézeket, amiket üzletekben árulnak, méhek csinálják, miért cukrosodnak be?"


Hát nem azért, mert így csinálták, mint te.

Ezzel kapcsolatban sok tévhit él.

A kristályosodás egy természetes folyamat az igazi méznél, főként a vegyes virágmézre jellemző...

De olvass utána: [link]

[link]

2012. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mustafa33 ***** válasza:
Azért nem ajánlanám, hogy te is a méhecske technológiával próbálj mézet csinálni. Annak nem méz lenne a végterméke, hanem sz.. . Ugyanis a méhecske kiszippantja a virágból a nektárt, vagy a falevélről lenyalja a mézharmatot amit a falevél kiizad, vagy más esetben a levéltetű "kitojik". Ezt a méhecske lenyeli, majd a kaptárba érve a többiek ingerlésére kiengedi magából a viaszlép sejtjeibe, ott szárnylebegtetésel párologtatják belőle a vizet, ha már jó és a sejt tele van, befedik viasszal. Ez persze erősen leegyszerűsített leírás.
2012. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jah, hát van olyan méz is. Fenyő méz, a fenyőfákról gyűjtik össze és sötét színe van. De ebből a méhecskék ha gyűjtenek is keveset, és általában a virágokra mennek, most pl: repce.

Virág és vegyes mézeket csinálnak a méhek, olyan "tetű" mézet meg akkor csinálnak, ha a méhész direkt a fenyőkre akarja reptetni a méheket.

2012. ápr. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 mustafa33 ***** válasza:
Egyébként az a tetű méz szerintem a legjobb. Erdélyben és felvidéken kapható az igazi. Máshol gyakran karamellel hamisítják.
2012. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
Amit te csináltál az csak valami mézutánzat szerű szutyok, viszont a méz, amit a termelőnél veszel nem szódabikarbónával és egyéb adalékokkal van tele, hanem a méhek hordják, a méhész pedig kipergeti kiüvegezi, anélkül, hogy valamit is hozzáadna.
2012. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 szabóméhészet ***** válasza:

a kérdező gyakorlatilag mézhamisitással kisérletezett :)


csak gratulálni tudok.ráadásul a valódi mézről és annak tulajdonságairól sincs fogalma.


itt kérdezni azt bezzeg tud,de hogy a googlén utánanézzen a természetes méznek az már magas

2013. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 mustafa33 ***** válasza:
Azért ne toljuk le a kérdezőt, nem csinált semmi olyat amit ne csináltak volna már nagyanyáink idejében is. Nagyanyám csinált minden éven egy két üveg pitypangmézet és fenyőmézet is (új zsenge fenyő hajtásokból), ezt orvosságnak használta, ezzel kúrált minket kölyköket ha megfáztunk, köhögtünk. Nem a rendes mézet helyetesítette (méhei is voltak nagyapámnak).
2013. máj. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!