Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Normális esetben milyen szaga...

Normális esetben milyen szaga van túrónak?

Figyelt kérdés
aug 24ig jó. De olyan erjedt szaga van... mint amikor egyik ismerősöm joghurtot vagy mit akart csinálni ilyen fehért gombaszerű nemtudommik tenyésztésével. Az ízét nem tudom, egyrészt nem tudom milyennek kéne lennie, másrészt nem szoktam nyersen túrót enni (plusz nem merek enni belőle, mert fura a szaga). Meg alapból főzni sem szoktam.
2011. aug. 19. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a friss tehéntúrónak nincs semmi jellegzetes szaga. de ahogy "érik" úgy válik egyre savanykásabb szagúvá, bár ettől még jó.

az erjedt , csípős szag már nem jó jel, annak az íze sem jó, elrontja a belőle készült ételt.

a túró kényes temék, valahol rosszul tárolták, nem volt megfelelően hűtve.

de egy-két óra állás pl egy meleg autóban is sokat ronthat a minőségén.

2011. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha bontatlan akkor szerintem jó még.. Bár tényleg nincs általában semmi különösebb szaga. Ha bontott akkor viszont lehet megromlott a hűtőben pár nap alatt... Én általában ha felbontom a túrót, igyekszem 1-2 nap alatt megenni.
2011. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A túrónak alapból eléggé semleges szaga van. Ha erjedt szagú, akkor én már nem szoktam felhasználni. Jártam már én is úgy, hogy a dátum szerint még jó lett volna, bontatlan volt a csomagolás, és mégis a kutya ette meg.
2011. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!