Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit csináljak már?...

Ilyenkor mit csináljak már? Anya még egy paradicsomszószt sem tud megfőzni!

Figyelt kérdés

Múltkor valami tepsis zöldséges valamit csinált.Az egész egyben maradt,alig lehetett megrágni,az alja megégett és kő kemény lett.A lestészta szétmállik a szánkban,a rántott thús vagy nyers még vagy szét van sütve,a mai paradicsomszósz pedig savanya,olyan mintha romlott lenne.Pucoltam is már krumplit,hogy legalább azt kisüssem magamnak,valami saláta mellé.Magamra főzök legtöbbször,ha nem tudom azt megenni,ami van.Nővérem már elköltözött,apám külföldön él..


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 13. 11:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Így van. Főzzetek együtt. Nézzd közben a szakácskönyvet te, ha ő nem hajlandó és mondd neki, hogy mit kellene csinálni.. Vagy főzz magadra. Vagy rendeljetek ételt.
2011. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%
írni-olvasni tudsz, úgyhogy előveszed te a szakácskönyvet és főzöl...vagy a feneked is anyu törli még?
2011. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező még gyerek és szerintem nem a gyerek dolga a családra főzni.
2011. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

úgy van nem a gyerek dolga ,hogy főzzön a családra.

jobbat sajnos én sem tudok mondani,minthogy leülj vele és beszéljétek meg a dolgot,hogy vagy megtanul főzni vagy inkább rendeljetek valahonnan,főzz néha valamit.

2011. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát most pl,ezt a szószt ezt egy az egyben kiöntötte...

Lassan 17 éves vagyok és nem törlik ki a fenekemet,sajnálom!Most megyek is a konyhába,köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 13. 11:35
 16/20 szamóca.. válasza:
80%

én anyum se tud főzni:)

nagyon régóta én főzök itthon... ez lehet bunkóság volt tőlem, de mikor rájöttem hogy így alakult én alkut kötöttem vele. megmondtam neki, én főzök szívesen, de cserébe nem kell elvégeznem néhány olyan házimunkát amit előtte elvárt tőlem. így aztán fel van osztva, képletesen persze mert azért nem kapok szívinfarktust ha mégis nekem kell mosogatni, de amíg én főzök ő kimossa a ruháimat, aztán ő mosogat.

2011. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Tanítsd meg neki
2011. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 kittip válasza:
71%

Szerintem neked még nem az a dolgod, hogy főzz a családra...

Ülj le anyukáddal és kedvesen mondd el neki, hogy ez így nem oké. És inkább rendeljetek ételt. De semmiképp ne bántsd meg, hisz ő próbálkozik és az még mindig jobb, mintha nem foglalkozna semmivel. :)

2011. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha egy paradicsomszósz savanyú, akkor cukrot kell beletenni!

Másrészt, ha magadra főzöl, akkor nyugodtan csinálhatsz te is két adagot, hogy őneki is jusson, és miközben látod, hogy milyen jóízűen eszi, elmondhatod neki, te mit csináltál rajta másként, hogy ilyen finom lett. Előbb-utóbb úgyis megjegyzi, vagy legalább az igyekezet, az akarás, felébred benne. Ennyit megtehetsz.

2011. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%
Mért nem veszed át a fözést?
2011. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!