Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lúgosítás, citromsav stb?

Lúgosítás, citromsav stb?

Figyelt kérdés

nemigazán értem, próbálom felfogni mit gondolnak ma lúgosítás alatt az emberek. a bőr a nyál a gyomor az összes szervünk meghatározott pH tartományban mozognak, ami szerintem elég szűk.. pl a vér 7,4 es pH körüli, nem lennék az az ember akinek 7,3 as:) na mind1... Szóval egyik kérdésem mit jelent a lúgosítás?

A másikkal pediglen egyre többet találkozom h a citromsav lúgosít. Vki elmagyarázhatná nekem mi keletkezik belőle ami lúg?


2011. máj. 24. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én vegyész vagyok és ezt olyan emberkék találták ki akik tök hülyék a kémiához.Hallottál a citrátkörről? A sejteket a citrátkör táplálja ami savak körforgása.
2011. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen hallottam, de az még nem értem mért lúgosít:D
2011. máj. 24. 00:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lúgosít, azt akartam mondani ostoba kitaláció!
2011. máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké, amúgy értem mit mondasz, sztem is az (élelmiszermérnök vok). De érdekelne akik ezt híresztelik és már pediglen egyre többet találkozom ilyenekkel természettudományos oldalakon, mire alapozva teszik. Lehet én ismereteim gyengültek, vagy rég volt már a suli, de új jelentés társult ehhez a szóhoz amit én nem tok értelmezni..
2011. máj. 24. 01:11
 5/7 anonim ***** válasza:
sav sav ellen eléletre alapoznak
2011. máj. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elméletre*
2011. máj. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is szkeptikus vagyok ezzel reggel éhgyomorra citromlevet, hogy tegyen a szervezete savasodása ellen.

Bár egy régi nagybecsű élelmiszeripari tudós kollegám, amikor

az almaecet volt divatban, rákérdeztünk a hatásmechanizmusára és csak mosolygott:

Hölgyeim! egy kis kémia:))egyik sav a másikat közömbösíti!

Kémia ide-vagy oda, az én gyomrom nem bírja a reggeli citromlevezést, de biztos bennem van a hiba:)

2011. máj. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!