Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ugye, hogy vajaslekváros...

Ugye, hogy vajaslekváros kenyér alatt _vajkrémet_ (és nem margarin) +lekvárt értünk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a kockamargarin is finom a kenyéren :)

én vajaskenyér alatt ugyanúgy értem a vajasat, mint a margarinosat. margarinosat többször csinálok, mert azt könnyebb elkenni.. de eredetileg, persze, a vajaskenyér vajas

2010. dec. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

00:16 vagyok


De a teavaj az más, nem? Én egyszer vettem olyat, amire így volt ráírva, teavaj. Kiflire kentem vagy akár kenyérre is és úgy ettem meg. De az tejszínes ízű vaj, és lágyabb. Ja és ha hozzáérsz olvad, szóval gondolom "zsírosabb is".


Habár még mindig előbb megenném teavajjal a lekváros kenyeret, mint vajkrémmel. ;)

2010. dec. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

a hivatalos neve teavaj, csak ez a felirat szerepel a termékeken. amúgy min. 80% kell, hogy legyen a zsírtartalma, az alatt csak vajkrém lehet a neve.

a köznapi szóhasználatban meg csak vajat mondunk.

2010. dec. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A sima vaj az állati zsiradékot tartalmaz, míg a margarin növényit. A tehén (vagy kecske..stb)tejből készült "házi vaj" az igazi, a többi csak vajkrém. A dobozos "vaj" meg nem más mint, margarin. Az is jó lekvár alá, de az igazi a vajjal lenne (és nem vajkrémmel).

Amúgy nem tök mindegy??? A sima margarinos kenyeret is a nagy többség vajasnak hívja, még én is ,pedig tudom, hogy az nem vaj.

2010. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!