Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megkelt megformázott tészta...

Megkelt megformázott tészta hűtőbe éjszakára?

Figyelt kérdés

Reggel kirándulni indulunk a gyerekekkel, ezért bedagasztani, és megkeleszteni a tésztát nem lesz időm, ezért arra gondoltam megcsinálom ma, kikelesztem egyszer, megformázom és készen berakom a hűtőbe, hogy a második kelesztés reggelre meglegyen :) akkor meg csak ki kell venni és berakni a sütőbe, csak finomabb lenne frissen

Lesz valami baja? Nem fog túlkelni?



tegnap 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne keleszd a hütöbe tétel elött, a hütöben az éjszaka alatt megkel, ha már kelesztetted, akkor túlkel, rossz lesz.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én garantáltan nem reggel sütném, forrón eleve nem jó enni a kelt tésztát, ha meg megvárod, hogy lehűljön, akkor ugyanott vagy, mintha most megsütötted volna.

Másrészt ha megkeleszted, a hűtőben tovább kel és túlérett, savanykás lesz, meg az állaga sem lesz normális.

Csak akkor működnek az egész, ha a keletlen tésztát formázod, a hűtőben éjjelen át megkel, de akkor meg valószínűleg nem lesz olyan, mint a dupla kelesztéssel.

tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!