Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb lett volna a...

Szerintetek jobb lett volna a palackvisszaváltás helyett felmentek volna az italok/vizek stb árai 20 forinttal és nem kéne szórakozni az 50 forintos visszaváltással?

Figyelt kérdés

aug. 24. 21:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
A visszaváltás ötlete egy lépés a jó orányba, de szerintem még jobb lenne át (vissza) térni az üvegre.
aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert azzal nem növekedne az újrahasznosítás aránya. Bár én jobban örülnék az edukációnak, hogy az emberek maguktól is szelektíven gyűjtsék a hulladékot. Így csak lehülyülünk hozzájuk, azoknak is sz*pni kell ezzel, akik már 20 éve a sárga kukába dobják a PET palackot...
aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Engem annyiban érint, hogy alig van időm és nem hiányzott plusz macera az életemből. Otthon a kis lakásba nem tudom hova tenni a kukazsákokat az üres palackokkal. Automata nem mindenhol van, nem mindenhol működik, sorállás ez mind idő. Én inkább simán kifizettem volna 20-25 forintos áremelést amennyiben menetsülök ezektől. De ha már felszámolják a boltba az 50ft-ot visszaviszem, mert dühös vagyok. Aztán később szerintem nem lesz már türelmem és inkább kihajítom a kukába.
aug. 26. 14:44
 24/31 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sokan ki fogják dobni, egyre többen ahogy telik az idő és múlik az újdonság "varázsa".
aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%

23#

Ne dobd ki!

Helyette tedd a kuka mellé, majd felszedni olyan akinek szüksége van rá

aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Bolti eladóként jelezném, hogy a Mohu a gépek mellé személyzetet nem adott. Eddig is kevesen voltunk. Nálunk negyed óránként telik meg a két gép 2x2 edényéből valamelyik. Mindenki csinálja a dolgát. Meghalni sincs időnk. Ha odaérünk a géphez, cseréljük. És új raktárt sem adott a mohu. A mohu csak 1 héten 1x jön.
aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Eddig is kevesen voltunk."


Amíg ilyen a tápláléklánc alsóbb rétegeiben a dolgozói morál, mint itthon nálunk, addig nem máson kell elverni a port.


A dolgozók többsége nem ott áll ki magáért, ahol kéne és akivel szemben kéne (saját főnökei, saját menedzsment), az két mondattal leiskolázza és ennyi volt. Kb. mint mikor Orbán megmondja, hogy Brüsszel meg Soros a hibás vagy az ellenzék, hogy Orbán a hibás, aztán amelyik szimpatikus(abb) bűnbak, arra lehet csúnyán bégetni.


Nem a dolgozóig kell lecsorogni a szarnak, hanem a VEZETŐNEK kell beleállni. Nem tetszik a rendszer? Akkor lehet sztrájkolni akár komplett bolthálózatoknak. Ha a MOHU nem reagál, nem együttműködő, akkor határidőre, előre bejelentetten SEHOL nincs semmilyen visszaváltás addig, amíg nem teljesíti a követeléseket. Ennyikeh. Gépek áramtalanítva, aztán heló... Ja, hogy ehhez összefogás kéne, az meg nálunk nem divat?


Vagy akkor ott van az, hogy lehet emelni fizetést. Vagy MOHU karbantartói bónuszt, elérni azt, hogy egy üzlet cashflowjában mikroszkópikus, ám a dolgozóknak mégis csábító összegekért MOTIVÁCIÓ alakuljon ki, egymást fúrják, hogy ki tartsa karban extra pénzért a MOHU-s gépeket.


Igaz, ez saját profitból megy és így annyival kevesebbet tud ügyeskedni a vezető, de ne mondja nekem senki, pláne mivel a gépeken visszaváltott dolgokért darabonként 5 Ft-ot fizet a MOHU (azaz amennyiszer betelik naponta a gép a forgalmasabb üzletekben, naponta simán CSAK EBBŐL megvan 100 000 HUF. Naponta!!!), hogy ne lenne ugyanolyan dömping, minthogy ki dolgozzon piros betűs ünnepekkor dupla pénzért.


"És új raktárt sem adott a mohu. A mohu csak 1 héten 1x jön."


Jelezni kell felé, mivel viszonylag kiszámítható, hogy mennyi zsák keletkezik, akár napokkal előre.


Ha a MOHU oldaláról van érdektelenség, akkor pedig kiírni a boltban jól látható helyre táblával, hogy "Kedves vásárlóink! Az automata várhatóan a mai vagy a holnapi nap folyamán meg fog telni és nincs több hely a raktárunkban. A MOHU továbbra sem hajlandó sűrűbben jönni, ezért elnézést kérünk a kellemetlenségért, de a X dátumig nem áll módunkban üríteni az automatát."


Na? Megintcsak, vezetői spiritusz kéne ehhez...

szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
79%

Én egy discont áruházban dolgozom. Azon belül is egy Bp-i kiemelt üzletben. A kiemelt azt jelenti, hogy nagyobb a forgalma. Ettől jobban kell pörögnünk. De ettől valamivel a fizetésünk is nagyobb. A discont áruházban a lényeg a hatékonyság. Úgy van kialakítva a rendszer, hogy kevés ember gyorsan sok munkát tudjon elvégezni. Ettől lehetnek az árak relatíve kisebbek, a fizetések meg valamivel nagyobbak. Tudjuk, hogy hol és miért dolgozunk, semmi okunk nincs felháborodásra vagy sztrájkolásra.

Ebbe a feszített munkarendbe jött be az üvegvisszaváltás. Úgy kellett ez nekünk, mint ablakos tótnak a hanyatt esés. Nálunk két gép van. Egy gépnek 2 tartája van, 1 az üvegnek, 1 a fémnek és műanyagnak. Ez ugye összesen 4 tartály. Ebből a 4 tartályból szinte negyed óránként megtelik valamelyik, hiszen megállás nélkül zsák számra hozzák az emberek a palackokat. Ez azt jelenti, hogy negyed óránként abba kell hagyni valakinek a dolgát, hogy a géppel foglalkozzon. Persze ettől még a saját dolgát is be kell fejeznie. Ha nem rohanunk rögtön a géphez, akkor meg a vevők lázadnak. Minket szidnak, nem a mohut.

A mohu 1 héten 1 viszi el a göngyöleget. Addig a raktárban kell tárolnunk. Ki lehet számolni, ez idő alatt elég sok zsák összegyűlik. De addig is szűken voltunk a raktárban.

Amúgy a rendszerrel egyet értek. Én mindig is foglalkoztam a hulladékkal, a szeletív gyűjtéssel. Látom, hogy az emberek milyen nagy része szarik ebbe bele ott is, ahol csak egy mozdulatába kerülne. Persze a legjobb megoldás az újra tölthető üvegpalack lenne. De ha már pillepalack van, legalább gyűjtsük vissza.

Én is lehajolok néha mások palackjaiért is, szóval én nyerek ezen.

A rendszer úgy javulhatna, ha több helyen lenne visszaváltó és nagyobbak lennének gépek tartályai. Ígérik ezt, csak nálunk ez is lassan megy.

A vevők is tudnának azért a helyzeten segíteni. Nem bonyolult felismerni a visszaváltás logóját a palackon. Amin nincs rajta, azt nem kéne behozni a boltba. Amit mégsem vesz vissza a gép, azt a szelektív kukába kéne dobni, ami nálunk ott van közvetlenül a gép mellett. Ha már létezik a számlára utalás lehetősége, akkor lehetne is használni, főleg azoknak, akik amúgy is kártyával fizet. Az is sokat segítene, ha a palackokat üresen hoznák el. Ne legyen benne maradék ital vagy cigicsikk.

Egyébként túl sok palackos szart veszünk. Kocsi számra tolják ki nálunk az ásványvizet. Pedig mi Bp-en vagyunk, ahol a csapvíz tényleg iható.

Csak egy kicsit kéne tudatosabbnak és türelmesebbnek lenni és máris jobb világban élnénk.

szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

> "A vevők is tudnának azért a helyzeten segíteni. Nem bonyolult felismerni a visszaváltás logóját a palackon."


Tudtommal az összes palackot visszaváltható módon kell már legyártani.


Aki lepontozta a #13-as választ, az meg gondolkodjon el azon, hogy jövő ilyenkorra mit fog érni az az 50 Ft., amit visszakap. Jó eséllyel semmit.


Az egésznek akkor lenne értelme, ha az inflációval időközönként kompenzálnák a visszajáró összeget.


Gyakorlatilag most egy tömegmanipulálás folyik, amivel rászoktatják a társadalmat, hogy visszavigyék a palackokat. Hosszú távon viszont csak egy bújtatott áremelésnek felel meg. A gyártók jól járnak, mert drágábban is adják el az italukat, meg visszaforgatják hozzájuk az alapanyagot is. Ennyi.

szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Igen, most már csak visszaváltós palack gyártható. De a korábban legyártott palackok eladhatók. És vannak ugye korábban eladott palackok is.

Nagyon sok logó nélküli flakon érkezik az üzletbe. A vevő meg csak értetlenkedik. Én meg takaríthatok ő utána.


Ameddig a beszedett pénz 50Ft, addig a kifizetettnek sem kell másnak lenni. Az persze kérdés, hogy meddig motiválja még az embereket 50Ft.

Egyenlőre sokan gyűjtik a palackokat.

szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!