Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb lett volna a...

Szerintetek jobb lett volna a palackvisszaváltás helyett felmentek volna az italok/vizek stb árai 20 forinttal és nem kéne szórakozni az 50 forintos visszaváltással?

Figyelt kérdés

aug. 24. 21:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%

A cél az újrahasznosítás volt, nem az árak emelése. Nagyon sokan nem gyűjtötték szelektíven, ez legalább kicsit jobban ösztönzi az embereket arra, hogy ne a sima kukába dobja az "értékes" műanyagot.

Nyilván aki eddig is szelektíven gyűjtötte, rosszabbul jött ki belőle, mert így vagy bukja ezeket az 50 forintokat, vagy futhat még egy kört (bár bevásárlással egybekötve nem kell +1 kört futni (ha az automata működik)). Csak sajnos ezek elenyészők azokhoz képest, akik sz*rtak az egészre.

Egyébként nyugatabbra ez egy évek óta működő rendszer, meg lehet szokni. A probléma nem azzal van, hogy vissza kell vinni, ha kell az 50 forint, hanem a mar említett magyaros megvalósítás, hogy nem működik a gép...

aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
43%

Jók ezek a visszaválthatós palackok.


Egy cseppet se bánom, hogy mindennap körülnézek az utcákon egy szemetes zsákkal & kesztyűvel hátha dobáltak el ilyet.

Tegnap még a fűben is találtam ilyeneket


Ingyen pénz 💰!

aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
14%

Eleve nem kellett volna felvinni a palackok árait!!! Ez egy undorító, aljas trükközés, hogy még több bőrt lehúzzanak a vásárlóról! Mit gondolsz ki jár jól a nem visszaváltott palackokból? Mennyit fog érni egy év, két év, három év és még több év múlva az az 50 Ft., amit idézőjelesen visszaadnak? És mennyit fog még drágulni az ital ezidő alatt?


De végső soron a legnagyobb rejtély, hogy ennek mi köze van a környezethez és a fenntarthatósághoz, amivel marketingelik! Merthogy semmi, az egészen biztos. Mindenki jól jár, csak a vásárló nem!

aug. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
10%
Valami fidesznyiknek kell nyilván a műanyag. Plusz hogy még betétdíjat is tettek rá. Duplán nyerészkednek valahol valakik.. Hol érdekli az ilyeneket a környezetvédelem?
aug. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván alakulnia kell még a rendszernek de legalább kevesebb a szétdobált szemét.
aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az az egy bajom van vele, hogy nem lehet összenyomni a flakont.

Érdekes, ismerősömék lépcsőházilagmár évek óta szelektíven gyűjtik külön a leöntő mellett, de össze lehetett nyomni.

aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

#11: "hanem a mar említett magyaros megvalósítás, hogy nem működik a gép..."


1. Nyugaton (legalábbis Szlovákiában és Németországban mindenképp) ugyanaz a TOMRA gép van. Annyi különbséggel, hogy ott még bankszámlára utalás sincs, ami tényleg egy rendkívül hasznos találmány.


Anélkül én is szidnám a rendszert, mert igazi antifogyasztó vagyok, aki minimálisan jár boltba és nekem ne határozza meg senki, hogy nekem X összeget kell levásárolni, vagy nem kapok belőle vissza meg Y helyen. Munkahelyen is számos vitám szokott lenni a cafetérián, értem én az adóoptimalizációs logikáját meg azt is, hogy csomó embert lehet vele ösztönözni, de rám ellenkezőképp hat. Volt, hogy nyaraláskor azért futottam össze kollégámmal egy fél délutánra, hogy ő odaadja a Mátyást meg a Deákot én meg lecsippantsam helyette a SZÉP kártyát. Felesleges nyűg.


2. Magyarországon (és úgy Kelet-Európában, Balkánabbra) sokkal több a technikai analfabéta ember, de úgy összességében az átlagember hülye. Csak a magyarba még van is egy olyan attidűd, hogy ahelyett, hogy segítene bénázó embertársának, inkább kiröhögi, szánakozik rajta. De fordítva is, ahelyett, hogy elfogadná a segítő szándékot, dühből reagál, mint az agresszív kismalac a viccben, úgy meg kinek van kedve segítő kezet nyújtani?


3. Valóban alulméretezték. Szerintem az lehetett a mögöttes elgondolás, - ami helytálló is volt - hogy rengeteg embernek fel se tűnik majd meg ugyanúgy rutinból kidobja. Csak mivel "miért nem esznek kalácsot" attidűddel rendelkező felső-középosztálybeli NER lovagokról van szó meg ezek sleppjéről nem számoltak azzal, hogy nem csak a csövesek, de rengeteg szegény ember is elkezdi majd gyűjteni és a cigányság is rendkívül gyorsan rákap. Az IT kiszámolta, hogy ha a megfelelő módon adagolod a gépnek, akkor annak a teszt szerint így kellene üzemelni, ami már ott elbukott, hogy nem a megfelelő módon rakták bele, aztán hiába rakták úgy bele, ha megtelt, a boltosok meg jó magyar szokás szerint nem akartak szórakozni vele, ráérősen ürítették, ami miatt időről-időre feltorlódott a kelleténél is jobban a sor (volt, hogy csak 17 percet arra kellett várni, hogy valaki ELKEZDJE üríteni).


Illetve mint minden informatikai eszköznél, az elmélet gyakorlatba ültetése mindig nem várt problémákat szül. Ez mindenhol így van. Biztosra veszem, hogy nyugatabbra is a KEZDET ugyanilyen volt, csak akkor ezzel a többség nem foglalkozott, maximum a szélsőjobbos portálok nevetgéltek rajta, mint ahogy mindig szoktak valamin, az angliai polgárháborún vagy a svéd zavargásokon, most meg a németországi késes 15 éves terroristán.


Szóval maga a megvalósítás nem annyira rossz, amennyire mondják. Illetve igen, de úgy összességében ez az egész egyutas, körforgásos móka az újratölthető rendszer helyett. De hát mit várunk egy végtelen növekedésen alapuló rendszerben, ahol a számít, hogy minden ciklusban TÖBBET adjunk el, TÖBB profitot termeljünk, mint az előzőben.


Alapból nem így kéne élni az emberiségnek, ahogy él, de ez a téma már messzire vezet.

aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

#16: Na te is a belbudai értelmiségi elitből indulsz ki. Realizáld már, hogy a társadalom felső 10%-ához tartozol. Ha anyagilag nem is, de morálisan mindenképp. A többség nemhogy össze nem nyomja, a folyadékot sem önti ki belőle, gondolhatod milyen örömmel mozgatják a kukások.


Mari néni a garzonba, vagy a 70 négyzetméteren 3+ gyerekkel szerinted hol van neki hely a cigányputrira emlékeztető lakásán belül, hogy ő majd gyűjtögesse külön kukába? Megy minden a kommunálisba, használt sütőolaj, gyógyszer, stb.


Ha a család tinédzser lánya úgy dönt, vegán lesz passzívan kitagadják, mert már azt nehezen emésztik meg, hogy nem szereti a pacalpörköltet, de hogy még a rántotthúst sem, az szentségtörés.


Ha a fiú nem bírja a pálinkát, nem is igazi férfi. Ha helyette szereti az ízesített sört, likőröket, koktélokat már rettegnek, nehogy b...zi legyen belőle. Főleg, ha még nem is gyúr és a pocakos Németh Szilárd forma nagybátyja poénból mindig összenyomja neki két ujjal a (nem létező) bicepszét, amire a gyerek visít és jót derülnek rajta egy karton Löwenbrau sör mellett.


Ezek teszik ki a társadalom 70-80%-át. Többé-kevésbé bizonyos jellemvonásokban a mélyvidéktől a budapesti peremkerületekig megtalálhatók.

aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

10-es, nem hiába tettem idézőjelbe.

Nyilván olyan hú de sokat nem ér, de akkor is az volt a cél, hogy kevesebb műanyag kerüljön a természetbe. Nem kell mindig kötekedni és okoskodni.

aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
21%

#19: Nem. A cél az EU részéről az volt, hogy az ottani greenwashingolt droid népségnek +1 lelkiismeret-nyugató rutint beiktassanak, a mi részünkről pedig az, hogy az utolsó pillanatban megússzunk egy büntit és egyúttal szippantsunk is egy kis szelet a zöldpolitikusok vitorlájából.


Hiszen állítsuk már szembe Karigeri méhlegelőjét a Repont hálózattal... Na ugye... Ők legalább tudnak kormányozni.

aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!