Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az embereknek miért nincs...

Az embereknek miért nincs lelkiismeretfurdalásuk ha húst esznek? Nem sajnálja senki sem a haszonállatokat?

Figyelt kérdés

júl. 11. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem
júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit mélyülj el a biológiai ismeretek tanulmányozásában, különös tekintettel a tápláléklánc-ra.
júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
De ha megeszem szerencsétlen állat elől a kaját, és ő éhenhal, az mennyivel jobb?
júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Már megint kezdődik…
júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Biology gives no shit about your feelings, snowflake
júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vegán, és akkor te mindent megtettél, amit a lelkiismereted diktált.
júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne tukmáld másra a saját hülyeséged.
júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy írom, hogy én magam nem eszek húst.

A világon a legtöbb helyen teljesen normális húst enni, kb mindenki így nő fel, illetve azzal, hogy a haszonállat más, mint a hobbiállat. Van aki sajnálja, van aki nem, de az élet természetes része hogy megeszik. Ha pedig emiatt kérdőre vonod őket, azzal csak azt éred el hogy még jobban elutasítják a vegaság minden formáját. - Szerintem többet érsz el, ha simán csak finom vega kajákat csinálsz, mások látják hogy jókat eszel, esetleg megkínálod őket, lehet hogy elkérik a receptet és néha beiktatnak húsmentes napokat, mert rájönnek hogy lehet így is finomakat enni. Ezzel többet tettél, mint az agresszív bűntudatkeltő nyomulással. Az emberekbe ivódott több évtizedes normákat nem nagyon tudod megváltoztatni, ilyen netes kérdőre vonással, meg pláne nem.

júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kólauborkával ***** válasza:
86%

Őszintén? Én ismerek egy pár vegetáriánust (most az összes nem hús evőt értsük ide) és egyik sem egészséges, mindnek van valami hiány a szervezetében.

Most nyílván nem azt mondom, hogy minden húsevő ismerősöm baromi egészséges, mert akkor hazudnék, de a vegák semmivel nem egészségesebbek, mint mások, legalábbis abból a szűk körből ahonnan jelenleg a tapasztalataimat merítem. Innentől kezdve ez csak lelkiismereti kérdés, de én nem csinálok ebből gondot, hisz ha nem én eszem meg, akkor levadássza bármilyen más állat azt én csak csorgassam a nyálamat?

júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem
júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!