Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más ia leállt sok zöldség...

Más ia leállt sok zöldség megvásárlásáról mert?

Figyelt kérdés

Amennyire felmentek az árak annyival nem ad több ízt az ételbe.

Újhagymát mindog vettem, most egyáltlaan. Gomba is népszerü volt nálunk de most már nem veszek. Karalábét se. Stb


2022. szept. 27. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább a húsfogyasztást csökkentettem
2022. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2022. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

EGyáltalán nem.


Pont a zöldségek nem drágultak olyan erősen, mint más...

De mit teszel az ételbe, ha ezeket kivonod???


Nyilván attól is függ, hogy pontosan milyen étel. De pl. egy húsleves is pont attól gazdag ízű, hogy többféle zsg. van benne.

2022. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki visszavesz, ebből, abból. Sokkal jobban figyelek, hogy ne dobjak ki élelmiszert. Régebben azért sok minden ment a kukába. Most, ha megmarad kenyér, akkor abból csinálok pirítós, bundás kenyeret, vagy meleg szendvicset, vagy csak tejbe aprítom. Zöldségeket nem nagyon szeretem, úgyhogy abból nem sokat veszek.
2022. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem, azért annyival nem drágultak
2022. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

#4: pontosan! Én is így csinálom. Előtte se voltam nagy kidobálós, de az utóbbi időben még jobban odafigyelek arra, hogy ne legyen hulladék.


Nagyon szeretjük pl. a szárzellert. De azért abból nem eszünk nagy mennyiségeket. Ha már úgy látom, hogy nem annyira friss, akkor azt a pár szálat répával, hagymával, fokhagymával a késes aprítóban összedarálom, és kis dobozokba adagolva megy a fagyasztóba. Ez egy "sofritto", azaz levesalap. Nagyon jó elővenni, mikor gyorsan akarok összedobni egy esti levest.

2022. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hát pl mi szoktunk gombás-tésztát csinálni. Na, annyival nem ad több ízbilágot bele amennyit elkérnek érte. Es nem a rendes standard fehér gombát rakom bele.

Szóval nem tudom. De én sokszor a fokhagymát is kihagyom, mert egyszerüen nem érzem benne. 2 gerezd de semmi íz. Akkor minek megvenni? .....

2022. szept. 27. 12:26
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Két gerezd fokhagymát nem érzel...?? Hűha! NEm voltál covidos? :-D


VAn fokhagymanyomód? Ha úgy szétpréselve teszed bele, garantáltan fogod érezni.


A gombás tésztát nem értem.... Gomba nélkül akarsz gombás tésztát csinálni? :-DDD

2022. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Kell a vitamin és a rost. Gombát akciósan veszek reggelihez meg a szezonálisat. Krumpli helyett cékla. Finom, olcsóbb, vitamindús
2022. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hát pl mi szoktunk gombás-tésztát csinálni. Na, annyival nem ad több ízbilágot bele amennyit elkérnek érte. Es nem a rendes standard fehér gombát rakom bele."

És akkor gombás tésztát esztek gomba nélkül?


"Szóval nem tudom. De én sokszor a fokhagymát is kihagyom, mert egyszerüen nem érzem benne. 2 gerezd de semmi íz. Akkor minek megvenni?"

Lehet inkább az ízérzékeléseddel van probléma, nem gondolod?

2022. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!