Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lányok, ti megennétek a nyulat?

Lányok, ti megennétek a nyulat?

Figyelt kérdés
Az emberek nagyrésze szerintem nem enne nyúlhúst. A nyúl egy cuki, aranyos állat, sokan háziállatként tartják. Vagy titeket ez hidegen hagyna és megennétek, ha lenne rá lehetőségetek?

2022. szept. 4. 18:25
1 2 3
 11/21 Metionin ***** válasza:
100%
Régen tenyésztettük leadásra, rendszeresen volt nálunk nyúlpörkölt de nekem gyerekként nem ízlett. Felnőttként nem ettem, kb. 12 voltam, amikor felszámolta apám a tenyészetet.
2022. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Már ettem.
2022. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

Ettem már nyulat régebben, nem emlékszem az ízére, szerintem annyira nem volt rossz.

Hasonlóan vagyok, mint egy előző válaszoló: olyan állatot, ami ott van az udvarban, bevezeted, nevet adsz neki, nem szívesen ennék. Egyszer voltam vendégségben, eszem a kaját (nem volt túl finom, de udvariasságból kanalaztam magamba, jó sok kenyérrel, hogy tompitsak az ízen), tök nyugodt voltam, hogy "na, meg tudom csinálni" erre így "és ez amúgy Julcsi volt a házityúkunk, ma hajnalban vágtam", hát jól félrenyeltem a falatot, rohantam a fürdőbe kiköpni és nem tudtam tovább enni.

Valahogy a realitása annak, hogy 1 napja még neve volt neki és szeretve volt, 8 órája még nyugodtan kotkodácsolt és 3 órája még tollas volt a húsa elriaszt. A boltban idegen csirkét veszel, amiről fogalmad sincs mennyi ideje van a fólia alatt. Csak így tudom megenni. Ha elkezdenék címkézni a húsokat azzal, hogy milyen élete és személyisége volt az állatnak életében, akkor nem ennék többé húst.

2022. szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szeretjük a nyulat, és nemcsak vadásszák, hanem tenyésztik is hús céljából. Különben érdemes hozzászokni az ízéhez, mert a mai terményválságban remek alternatíva, aki húst akar, szerintem el fog terjedni a tartása.


Az aszalt feketecseresznyés, sherryben pácolt nyúlpecsenye nálunk rendszeres, karácsonyi fogás.

[link]

2022. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor ettem már, finom, de amióta van egy háziállat nyulam azóta nem ettem és nem is vágyom rá.
2022. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, eleve vegetáriánus vagyok, de amikor még belém erőltették a húst, akkor sem ettem nyuszit. Amúgy szerintem a malacok, csibék, tehenek is cukik, őket a többség mégis gondolkodás nélkül felfalja.
2022. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen, de csak mert finnyás vagyok, kb csak a szárnyasokat szeretem rendes húsból.

Egy malac vagy egy kacsa pl szerintem aranyosabb, mint egy nagy hízónyúl. De mégis megeszem mindlettőt, igaz, a disznót csak feldolgozott formában, mert amúgy nem szeretem.

2022. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Gyerekkoromban tartottunk nyulakat, természetes volt, hogy ettünk is belőle :)
2022. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
Az ólakban tenyésztett házinyúl is éppolyan háziállat, mint a tyúk pl. Azt se szokták hagyni megöregedni, le kell vágni meg kell enni. A törpenyúl kedvtelésből tartott, mint a macska, az más. A mezei nyúl meg vad, a vadgazdálkodás mértékének megfelelően vadászható.
2022. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Cuki igen, előző voltam, a kis kedvencnek tartott nyulat nem is szabad megenni. Van, ahol a macskát is eszik, szerintem, meg a kutyát.
2022. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!