Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lányok, ti megennétek a nyulat?

Lányok, ti megennétek a nyulat?

Figyelt kérdés
Az emberek nagyrésze szerintem nem enne nyúlhúst. A nyúl egy cuki, aranyos állat, sokan háziállatként tartják. Vagy titeket ez hidegen hagyna és megennétek, ha lenne rá lehetőségetek?

2022. szept. 4. 18:25
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
89%
Többször ettem már, én magam is készítettem belőle húslevest. Szóval igen. :D
2022. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem.Nem ízlik a húsa egyáltalán és sosem ízlett.Van 1 éve nyuszim és így még inkább nem ennék nyúl húst:)
2022. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, én aranyosnak találom a nyuszikat, de az igazság az, hogy a nyúlcomb finom. Úgyhogy igen, szoktam.
2022. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

"A nyúl egy cuki, aranyos állat"


Ezek szerint nem vagy tisztában azzal, hogy nem csak egyféle nyúl létezik a világon. Nyilván nem a kedvtelésből tartott törpenyulakat vágják le, hanem azt a fajtát, amit vadon él, és vadásznak rá, okoska.

2022. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem irtó cukik a kiscsirkék. De igazából a felnőtt tyúkok is, ha emberhez vannak szokva, sőt, nagyon szociálisak.

Nekem van két törpenyulam, ennek ellenére kipróbálnám a nyúlhúst (eddig még nem ettem, sosem volt rá különösebb alkalmam). Nyilván nem az én törpéimet enném meg.

De ez a felfogás szerintem irtó káros, mert kvázi aranyosság alapján döntesz egy állat élete és halála felett...

2022. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Többször is ettem már nyúlpörköltet. Finom volt, bár különlegesnek nem mondanám.

Cuki meg minden, de a tehenek is azok, sőt, az őzikék még inkább, mégis megeszem őket is. És jól mondja a #4, nem a háziállatnak tartott nyuszikat főzik meg, bár nem csak vadásszák őket, azért is volt lehetőségem sokszor nyulat enni, mert ismerősi körben régebben volt egy nyúltenyésztő, aki kifejezetten étkezési célra szánt nyulakat tartott. Mint a csirkéket szokták. Ha nekem kéne levágni, akkor lehet, nem enném meg (ez haltól kezdve, csirkén át mindenre igaz), de konyhakész formában már oly' mindegy szegény jószágnak, hogy én eszem meg vagy a kukában végzi... És hát én ellene vagyok a pazarlásnak, szóval ennyit erről.

2022. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Kóstoltam, borzalmas! Szóval nem a cukisága miatt nem eszem, hanem mert szar íze van
2022. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
62%
Nem, mert nem akarok fehérjemérgezést kapni.
2022. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
90%

A nyúlhús finom. Megennék egy nyulat, de a saját nyulamat soha. Minden állattal így vagyok. Megennék egy akármilyen, alulszocializált állatot, max annyi igényem lenne, hogy ne fájjon neki a halála.


De amit az ember már magához édesgetett, ahhoz nem érek. Az már közülük való a szememben.

2022. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
93%
Közülünk*
2022. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!