Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Futárok, utáljátok, máshogy...

Molnarmarcell21 kérdése:

Futárok, utáljátok, máshogy bántok azokkal, akik nem adnak borravalót?

Figyelt kérdés

Amikor van kiszállítási díj, feleségem nem engedi, hogy adjak borravalót, illetve valahol a netpincéres felület nem is teszi lehetővé. Én viszont nem szeretném, ha emiatt belevernétek a sajtszószba :D


Csak őszintén :)


2021. jún. 26. 16:44
A kérdező szavazást indított:
igen, utáljuk, ha valaki nem ad borravalót
egy-egy alkalom nem gond, de ha ugyanaz sosem ad, akkor utáljuk
nem; örülünk a borravalónak és nem várjuk el senkitől
20 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Tejelj nekik, mert ráverik a pizzádra persze. Mind ilyen. Te is ezt csinálnád. Vagy nem?


.....sosem adok.... adjon nekik a főnökük.

2021. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Én arra kaptam fel a fejem, hogy: feleségem nem engedi.

Bár lehet, hogy csak az extra sajtszószra hajt.

2021. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

Bőven fekete listás vagy. :)

Nem futár vagyok, de vendéglátásban dolgozom elég régóta, dolgoztam sok futárral is.

Az ilyenek szokták utoljára megkapni a kaját, a körítést meg inkább nem mondom. :)

Több olyan cégnél dolgoztam már ahol volt kiszállítás (saját futárok, nem köztes cégen keresztül) és a visszatérő címeknél kivétel nélkül volt nyilvántartás, és (nem hivatalos) osztályozás. És ezek után nem árulok el titkot, ha azt mondom, nem csak poénból csinálták ezt, hanem azért mert egyértelműen a besorolás alapján határozták meg a szolgáltatás minőségét.


Mellesleg a kiszállítási díjnak az ég világon semmi köze a futárokhoz.

Annak az üzemanyaghoz van köze, meg az áfához, mert 5 helyett 27 %-on ketyeg, meg a "viszonteladókhoz" tehát ha nem az étterem saját futárjai, hanem egy köztes cég alkalmazottjai (netpincér, wolt, stb) és azok pofátlanul drága sápjához.

2021. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Persze, hogy utálják. Én postás vagyok. Ha nem jön a borravaló, akkor csak nem viszem ki a csomagjaikat, hanem előre írt értesítőt hagyok. Nem kötelező kivinni, csak annak, aki borravalózik. Ha sok a levél és nincs már idő többre, akkor azoké kerül előbbre, akiknél lesz borravaló. Ha sok ilyen van, akkor több nappal is hátrébb kerülnek a fukarok, vagy csak simán értesítőt hagyok és menjenek be érte. Senki nem akarja ezt csinálni, mert a fizu szar és sok a cím, de azért menjenek ki az Ebayes cuccok a 35 fokban időre, borravaló meg nuku.
2021. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Ezt vállaltad postás. Aztán büdös a meló?
2021. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

3-mas vagyok, érdekes amúgy, hogy leírtam a valóságot, amit éveken keresztül tapasztaltam, az eddigi válaszolók közül kizárólag én adtam eddig tényleges választ, és releváns választ a kérdésre, ennek ellenére eddig mindeni lepontozott.

Pedig ez nem tetszik, vagy nem tetszik kérdése, attól, hogy nem tetszik a válasz, sajnos ez a hasznos válasz!


Borzalmas amúgy belegondolni, hogy az itt pontozgatóknak, akik ennyit se bírnak felfogni, valószínűleg szavazati joga van!


Anyáméknak van egy pumija, szerintem azzal is meg tudnám értetni, hogy működik ez! :D

2021. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok postás, csak mindig jót röhögök azon akik felháborodik, ha valaki nem ad a pizzafutárnak borravalót, de a postástól 50 Ft-ot is sajnál, aki a biciklijén viszi neki hóban-fagyban a cuccokat.

Ezzel az erővel a pizzafutár is vállalta, hogy fix pénzért viszi ki a pizzát. :D

A kis egyszerűek.

2021. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

#7

5 éve lakom itt, a postással még nem találkoztam, azt sem tudom milyen nemű.

A leveleiket beteszi a ládába, a csomagokat meg nem bringával keccsöli, hanem postásautó hozza.

De hogy megnyugodj, én borravalózom, mert empatikus vagyok és 200Ft nem vág a földhöz.

2021. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
szégyeld magad négyes, postások szégyene vagy. sosem kapnál egy forint borravalót sem tőlem se, nem véletlenül pontoztak le a faszba. tudod, a mienk még ebben a kovidos szarságban is kihordta az ebayes kínai csomagjaimat, postaládába is beleügyeskedte ha otthon se voltam. legutóbb külön megköszöntem neki hogy ebben a helyzetben is, még ő lepődött meg hogy természetesen bármikor. ez a különbség köztetek. pedig félcigány, és mégis tisztességesebben végzi a munkáját mint sokan mások
2021. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Szinte biztos hogy ha egyszer nem adtal borravalot akkor megjegyzik a cimed es legkozelebb nem lesz friss a pizza mire kiviszik, masik alkalommal meg rakopnek, raverik a bret. :D


En soha nem rendelek kajat kiszallitassal hanem elmegyek erte.

Ha csomagot rendelek az elore ki van fizetve es nalunk nem ugy mukodik mint Magyarorszagon, itt a futar csak ledobja az ajtod ele, nem varja hogy odakeszits neki egy kis penzt.

2021. júl. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!