Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek elrontottam a...

Szerintetek elrontottam a kovászos uborkát?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam kovászos uborkát ELŐSZÖR. Egyik rokonom mondta el, hogy hogy kell. Lemostam jól az ubikat, bevagdostam ahogy kell. Az üveg aljára kaprot tettem (de elfelejtettem lemosni), rá pár gerezd fokhagymát. Erre tettem az ubikat. A tetejére megint kapor és krumpliszeletek. Direkt nem kenyére, mert a rokonom krumplival szokta csinálni. Amitől félek, hogy elrontottam, a felforralt sós vizet nem hűtöttem vissza, hanem forrón öntöttem rá. Most kint van a napon, reggel tettem ki. Lehetséges, hogy elrontottam és nem lesz jó ezért? (a forró vízért)
2010. aug. 2. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindig forrón öntöm rá a vizet. Így gyorsabban megvan és ropogósabb is. Viszont nem szoktam bevagdosni.
2010. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, meg a fokit is jobb középtájra tenni. De szerintem igy is tökéletes lesz.
2010. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! én is mindig forrró vízzel öntöm föl. plusz teszek egy evőkanál eecetet is a lébe, így tuti ropogós marad az uborka.

ne aggódj, biztosan jó lesz.

üdv.

2010. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!