1-2000 forint / nap / fő? Ezek minek kamuznak?
Tele van a nemlétező tököm, hogy sokan mai napig lenyomják ezt a "Én napi 1-2000 forintból kajálok." kamu dumát.
Komolyan, hogy a fenébe lehetne manapság ennyiből kijönni?
Mikor egy tej 300+, egy zsömi 20+, ...
És most nem a napi 3 alma, meg az "Egyél üres rizst napi 2X, oszt' elég az." válaszokra gondolok.
És persze nyilván való, hogy nem is lazacra, meg osztrigára.
100 gramm mogyoró vagy napraforgó mag 100Ft ebben 25 gramm fehérje
100 gramm máj 21 gramm fehérje
Tojásos szendvics két tojással 12 gramm f.
Lencsefőzelék egy adag 10g f.
Durumtészta fél kiló 220 Ft 100 grammjában 14g f.
Zabkása egy adagjában 7g f.
Egy adag fehérjepor 150Ft 21g f.
1 kiló mogyoróval 2580Ft két kanálnyi belóle 7 gramm fehérjét tartalmaz.
Ezek mind jó források, fehérjedúsak, erről ennyit.
Az a király akinek nincs pénze és jó sokat dolgozik.
Napi 2000 ki lehet jönni de rossz ha figyelni kell folyamatosan erre. Nyílván proli színvonal.
Meg vannak extrák, egy étterembe havonta 1-2x elmenni a barátnővel. Az legalább 10ezer egy alkalom alsó hangon és az is étkezés.
Persze tudom a szegény ember inkább elvagná a torkát annak a jómódúnak aki alig dolgozik és havi többször étterembe jár. De azért a szegény a király... Proli kódex 2. fejezet
Néha jó rendelni is. Csak a doboz és kiszállítás 600ft minimum. Borravalót is illik adni. Persze a szegény király proli inkább nem ad nehogy már a kaja futárnak jobb kocsija van, mint neki még jobb ruhákba jön. Vérengző proli kódex 3. fejezet.
De egy rendelés 1 főre 2000-3000ezer és az csak egy evés.
Az olyan dolgok meg mint Olivia olaj, Szőlő mag olaj, chia mag, kókusz vagy mandula tej váa 800Ft 1liter ilyenkor már nyílik a bicska a proli zsebében hát ő dolgozik keményen és ilyenre nem telne neki.
A sajtok, egy jó brie sajtnak 5000 kilója. 10dekát simán meg lehet enni egy evésre szendvics mellé, az 500ft egy evesnél csak a sajt. De lehet az karaván sajt is vagy vörös chedar stb. Egy kis feta.
Felvágottból is vannak rosszabbak és jobbak. Azért nem jó mindig azt kutatni a felvágott pultnál, h NA MELYIK A LEGOLCSÓBB.
Koktél paradicsom is elég drága. Vááá mit képzel a bolt soké adja. Akkor nem vesztek, de hát a jegsaláta is drága. Persze görög dinnyét is csak akkor vesztek ha már 150ft alá ment kilója előtte rablás, pedig jól esne nyílván.
Egészség eletmódba is lehetnek csaló napok nem csak étterembe. Ha már eszik cukrot az ember, azért a minőségi csokik, jegkrémek.
Tudjátok van az a Ben amd Jerrys jégkrém, amiből 3ezer kb. egy kis doboz, de amúgy az egyik legfinomabb jégkrém. Sok finom ízben van. Olyat is lehet ám néha enni.
Nem kell úgy beállítani, h nem tudtál az életedben jó pénzt összehozni, persze bemegyarázod, h nem a te hibád, mert magaddal se mersz szembenézni.
Aztán beállitod, h a szegénység a királyság és az a hülye akinek van napi 5 akár 10 ezre karjára és azt eszik amit akar, meg el tud menni havonta többször étterembe és nem az árakat nézi hanem, h mi esne jól neki és még lehet jó ember is, lehet nyugodtabb és több ideje van szórakozásra, mint a szegénynek aki saját bevallása szerint nem tehet róla, h nincs pénze.
"Nem kell úgy beállítani, h nem tudtál az életedben jó pénzt összehozni, persze bemegyarázod, h nem a te hibád, mert magaddal se mersz szembenézni.
Aztán beállitod, h a szegénység a királyság és az a hülye akinek van napi 5 akár 10 ezre karjára és azt eszik amit akar, meg el tud menni havonta többször étterembe és nem az árakat nézi hanem, h mi esne jól neki és még lehet jó ember is, lehet nyugodtabb és több ideje van szórakozásra, mint a szegénynek aki saját bevallása szerint nem tehet róla, h nincs pénze."
nyuszika, én írtam, hogy 20-22-ből megoldható, tehát nem hihetetlen....de ennél én is jóval többet költök jelenleg, nem ez volt a kérdés...de azért pl most én önkéntes karanténban voltam 5 hétig, mert ennek a felét végigköhögtem, ergo nem mentem boltba és hogy-hogynem kijöttem abból a 35-36 ezer forintnyi kajából, ami otthon volt, még maradtak is dolgok. Az meg, hogy én megengedhetem magamnak azt, hogy évente 3-3,5 hetet nyaraljak, már megint másik kérdés. A lényeg 2009-10 szar 1,5 év volt, teszteltem, hogyan lehet megélni és egészségesen kajálni a kb 0 bevételből.
Én vagyok az £5-os válaszoló. Kedves kérdező és prolizó hozzászóló!
Olivaolajat használok, veszek brie sajtot (olyan, mint a Camembert), koktélparadicsomot és néha lazacot is, és simán belefér. Mint már többen leírtuk, heti vásárlással, beosztással, nem éhezéssel, ez simán kivitelezhető. Az elmúlt héten £40-ot költöttem a heti bevásárlásra, ami csak étel volt, tehát még az ásványvizet meg a kávét sem számoltam bele. Két főre főzök. Ha ezt elosztod, tizennégyszer, mert hét nap két személyre, akkor £2.85-re jön ki egy napra, ami kb 1000Ft. És napi háromszor eszünk, plusz uzsonna. Nyilván nekünk is belefér havi egy-két alkalommal, hogy elmegyünk vagy kebabozni vagy curryzni.
Érdekes, mennyire bicskanyitogató az, ha valaki tud és akar élelmiszerre költeni. Mindez egy olyan oldalon, ahol naponta tucatnyi kérdés íródik ki arról, hogy melyik szigetre menjünk nyaralni, hol vegyünk lakást, melyik prémium telefont vegyem, vagy milyen gamer PC-t építsen egy gyerek 500.000 forintból.
Én egyszer ajánlottam valakinek Iphone helyett egy olcsóbb alternatívát androidos készülékek közül.
Konkrétan anyáztak privátban, hogy mekkora irígy senki proli vagyok, mert nem telik Iphonra, biztos ezért ajánlgatok androidos ipari hulladékot.
Ezt csak azért írtam, mert a kérdezőhöz hasonlóan, én is sokat költök kajára, mert élvezem az étkezést. Az ízeket, a minőségi élelmiszereket, és néha az éttermi kiszolgálás hangulatát. Vehetnék 400-ért "AlmásNokiát", de nekem meg a telefon egy semmirevaló holmi, nyomógombosom van.
(Miközben a telefonokból élek.)
#49
Nem fogtad a lényeget!
Itt nem az a probléma, hogy te vagy más havi 300ezret költ kajára, ha megteheti, hát egészségére!
A kérdésből kiindulva pont azok lettek kamusnak meg mindenféle prolinak beállítva akik ezt nem teszik, vagy nem tehetik, tehát beosztással, otthonfőzéssel, házi praktikákkal megoldják az étkezésüket napi 1-2 ezer Ft-ból.
Mert meglehet oldani!
Nem hozok itt példát a saját életemből, mert felesleges szócséplés lenne és vagy kamus lennék vagy proli.
A lényeg, nem egyformák a lehetőségek, nem egyformák az életek, mindenki éljen és egyen úgy, ahogy akar, vagy ahogy megteheti.
Nem is értem, hogy mit lehet ezen oldalakon keresztül vergődni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!