Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi az a cukornádméz?

Mi az a cukornádméz?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam róla leírást, csak azt tudom, hgy némelyik rumot nem cukornádmelaszból, hanem cukornádmézból csinálják. Már ittam cukornádmézből készített rumot, és elégé ízlett. Ha tudtok még ilyen rumokat, akkor kérlek írjatok nekem! Én ezeket találtam: Dictador 12 Years Rum (ilyet ittam), Zacapa Solera Reserve 15 Years Rum, Damoiseau XO Rum.

2014. márc. 9. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A fűféléknek nincs nektárja.
2014. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
Ez a cukornád leve. Ugyanebből készül a nádcukor is, úgyhogy ha pontosabban érdekel, akkor annak a gyártására keress rá.
2014. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek a rumok miben különböznek a Cachacatól?
2014. márc. 10. 17:12
 4/5 Phoney ***** válasza:

Ezek valószínűleg csak annyiban, hogy nem brazil italok, mert a cachaça brazil. (Esetleg előfordulhatnak jellegzetes különbségek a lepárlóüstök felépítésében és a párlatrészek elválasztásában, ezáltal az ízvilágban is.)


A szilvapálinka és a țuică közt sem mindig van különbség, de máshol készülnek.

2014. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A cukornádméz igazabol a cukornád préselt leve. Magasabb minőségű mintha melaszból készült rumot innánk. A melasz a cukorgyártás mellékterméke. A cukornádméz pedig a kiváló minőségű igazi rum (rhum) alapanyaga. A Clément rhumok is ide tartoznak pl.
ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!