Heti 5 alkalommal 3 dl száraz vörösbor károsítja az egészségemet?
Kb 2,5-5 dl-t ajánlanak jó minőségű vörösborból a hozzáértők!
Abban annyi antioxidáns van, amit nagyon jól tud hasznosítani a szervezet, viszont annyi alkohol, ami még nem árt meg.
Ennél se kevesebbet, se többet "nem éri meg" (ilyen szempontból) inni.
Ez a mennyiség nagyban csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések
(Francia paradoxon)
Az alkoholizmust pedig nem az elfogyasztott alkohol mennyiségében mérik, hanem az általa kiváltott pszichés reakcióban. Nem mérhető deciben, se semmilyen más S.I. mértékegységben.
Valaki napi 2 dl-től is függővé válhat, valaki fél litertől sem lesz az.
Ez a mentális, pszichés stabilitástól függ.
Vendéglátás, jól van, ez megnyugtató.:)
Már eszembe jutott a Fiúk a klubból c. sorozatból az a jelenet, amikor 3 nap nonstop, alvás nélküli drogozás és csoportszex után az egyik fazon reggel 7-kor még elfogyasztotta az utolsó adagját, majd felállt, mondván: Na, megyek, mert 9-kor műtétem van.
Nekem is gyakran lecsúszik... esténként a kedvesemmel gyakran eliszogatunk 1 üveg fincsi minőségi bort, és az leosztva kb ennyi :3 Na jó, többnyire nem hétköznap, de 2-3x egy héten :)
(mondjuk nem minden esetben száraz vörös :)
Konkrétan ajánlani nem tudok, nincs is igazán értelme, pincészetenként, évjáratonként változik.
Az ára viszont viszonylag jó értékmérő lehet, egy gazdag, minőségi vörösbor kb 2800-3000 ft-tól indul, (nagyobb boltokban, palackonként) határ a csillagos ég. Ebben a kategóriában kb ez a belépő ár.
11# reszegen lekonyvelt bevetelbe meg nem halt bele senki
Kerdezo, vorosbor legyen es ne kannas.
# 2 vagyok
engem a rendszeresség riaszt a dologban - mindenesetre 2p guglizassal ezt talaltam:
érdemes a pszichikai és a biologiai függöséget megkülönböztetni - igaz, a vegeredmeny talan tipikusan majdnem ugyanaz.
"említett okokon kívül a mindennapok monotonitása, örömök és élmények hiánya, a kulturális beszűkülés is lehet az alkoholizmus egyik kiváltója, ami főleg a vidéki kistelepüléseken fenyeget. Az értelmiségi alkoholfüggőkre is jellemző, hogy a mindennapok stresszében lemaradnak, elszoknak a kulturális programokról, és ezt az élményhiányt a legkényelmesebb módszerrel, az otthoni iszogatással pótolják. Természetesen a kiváltó okok általában komplexek, a genetikai meghatározottság mellett megjelenő pszichés és szociális problémák nagyon változatosak, és az alkoholizálással látszólag elfedődnek, valójában azonban felerősödnek. A környezet életvitelének példája is meghatározó.
Szorongásos betegségekkel is szokott párosulni az alkoholizmus. A kérdés, hogy melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás. Az, hogy az alkoholfüggőség következményeként alakult-e ki a depresszió, a szorongás, következett be a kudarcélmény, vagy fordítva, a szakemberek számára sem mindig tisztázható egyértelműen.
Milyen mennyiség elfogyasztása jelentheti az alkoholizmus kialakulását?
Az első időszakban inkább pszichés indíttatású vágyat érez az ember az alkohol elfogyasztására. Ez még nem függőség, de nagyon hamar azzá vállat.
A WHO adatai szerint komoly károsodás és a függőség kialakulásának veszélye nélkül a felnőtt férfi napi 40 g tiszta alkoholnak megfelelő mennyiségű italt ihat meg, vagyis legfeljebb egy deci töményet vagy 3-4 dl bort vagy két üveg sört. A nőknél ennek fele, tehát 20 g a határ, amit nem szabad túllépni.
[a kérdezö azonban hozzam hasonloan csak 60 kg, nem 'átlagférfi' ]
A franciák közismert mindennapi bor és vörösbor fogyasztása is e határ alatt marad. A napi 50-100 g közötti fogyasztókat tekintjük nagyivónak, ami azonban szinte törvényszerűen alkoholizmusba torkollik.
Ezek az értékek azonban nem abszolút értelemben igazak. Azt az embert tekintjük ugyanis függőnek, aki ivása fölött elvesztette a kontrollt. Ez a mennyiség nem feltétlenül azonos azzal, ami az alkoholizmussal járó egészségkárosító hatást is kifejti. Van, akinek már az első lerészegedés elég ahhoz, hogy beinduljon a kontrollvesztéses öngyógyítási folyamat, ami végső soron alkoholizmushoz vezet. Ilyen értelemben tehát nem beszélhetünk kicsit vagy nagyon alkoholistáról, attól függően, hogy ki mennyit iszik. A kérdés ott van, beindult-e az önkontroll elvesztése, és a problémákon belül magának az alkoholproblémának a tagadása.
"
ebböl pl. azt is levettem, h én internetfüggö vagyok:-/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!