Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol tudok 16 és 18 év alatt...

Hol tudok 16 és 18 év alatt alkoholt venni?

Figyelt kérdés

13 vagyok de még mielőtt elkezdenétek mondani, hogy menjek vissza babázni felvázolnám a helyzetet. Elég sok gondom van mostanság, a legjobb haverommal (mintha a bátyám lenne) már egyáltalán nem értek szót, szüleim egyfolytában marják egymást, bátyám elköltözik ezzel egyedül hagyva engem itthon. A srác akit rettentően megkedveltem és már majdnem összejöttünk bemondta az unalmast, 2 napot tanultam egy vizsgámra és még így is meghúztak gyakorlatból, csak a pótvizsgán engedtek át nagy nehezen.

Úgy érzem nekem már semmi nem megy. Mindent elcseszek, most eléggé egyedül érzem magam. Arról nem is beszélve, hogy külföldre költöztünk családommal.. Csak az itteni haverokkal szeretnék egy laza estét, hogy elfelejtsem egy kicsit ezeket a dolgokat. Nem akarjuk magunkat lerészegíteni csak kicsit iszogatni és dumálni. Főleg, hogy itt ez nagy divat a cigizéssel is. Kezdenek érdekelni a dolgok. Muszáj valami mellékcselekvést keresnek mert már nagyon kezd elegem lenni...


(Anyumék cigiznek is és mivel éttermet üzemeltetnek sör is van itthon. Észrevennék ha a több rekesz sörből eltűnne egy, két üveg?)



2013. ápr. 10. 23:35
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
19-es Nekem is van egy haverom aki pont ezt csinálja, napi 8 óra WOW hétvégente akár 16 óra is, tök álmosan jön suliba, és hétvégén meg általában a hányásában fetreng. Egyébként meg ez nem annyira régmúlt, ha 16 évesen WOW-oztál mert azért nem olyan régi játék :D Egyébként meg kisebb boltokban lehet próbálkozni, de én is azt mondom, hogy 13 évesen kicsit még fiatal vagy hozzá, nem mondom, hogy legyél 18, mert én is ittam már bőven azelőtt is (17 évesen a legtöbbet) és bevallom már 10 évesen megkóstoltam az alkoholt, de egyáltalán nem ittam sokat, 14 évesen ittam meg először kicsit többet, kb. fél üveg pezsgőt, aztán 15-16 évesen már gyakrabban előfordult, de keményen berúgni mindmáig csak ritkán szoktam, én azt mondom, hogy várj még legalább 2-3 évet az ivással.
2013. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%

El sok idióta választ olvastam itt. Konformista, erkölcscsősz gyökerekkel van tele ez az oldal, ezért egyre inkább kiábrándulok a gyik-ból, de ez most nem ide tartozik.

Engem is le fognak pontozni, de lesz@rom, mert én is lepontozom őket.

Egyszerű tippem van: ha nagyobb városban laksz (min. megyeszékhely), akkor ott van egy csomó bolt, üzlet, ahol van szeszesital. Járd végig őket! Ha az első 3 helyen nem szolgálnak ki, akkor majd a negyedikben ki fognak! :)

Ha falusi vagy, és van egyetlen kocsma, hát ott már nehezebb a helyzet, nem tudok tanácsod adni, de ha kreatív vagy, megoldhatod a dolgot. És nem hiszem, hogy a sör hiánya feltűnne, hiszen sok van belőle.


Aki itt a törvényekkel jön, meg h. "bűncselekmény", az elég szánalmas ember. Ki képes manapság megbízni a törvényeinkben, basszus?! Gondolj már bele, kik hozzák őket! Álszent, korrupt, hataloméhes politikusok, akiknek semmi nem számít, csak hogy jól megtömjék a zsebüket a nép kárára.


Arra a válaszolóra se hallgass, aki pszichológushoz akar küldeni. Nem érnek semmit. Csak a pénzedre pályáznának ők is. Különben is a többi embert tartják idiótának, közben ők maguk azok. Ennyi a véleményem a pszichológusokról.


Am nagyon jól teszed, ha lázadsz a szüleid meg általánosságban a felnőttek ellen. De kicsit szélesítsd az eszköztárad, mert a cigi/pia kicsit lerágott csont már. Pl. a "laza estén" rendezzetek orgiát 12-13 éves kiscsajokkal! :)))

2013. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

22 : ez irónikus válasz akart lenni ? :D

Alkohol is csak intravénásan lőve az igazi, egy kis metamfetaminnal erősítve. Azzal lehet csak kibszni rendesen a szülőkkel.

Ja és igen, így kevesebb is kell, mind az alkoholból mind a metamfetamin sokkal pontensebb vénába lőve.


Ezek megoldást jelentenek bármilyen problémára, bármely életkorban!

2013. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%

22-es vagyok.

A felnőttek berúghatnak néha, a gyerekek miért nem? Nem arra buzdítom, hogy állandóan igyon, de egy buliban belefér a haverokkal, annyi szórakozás mindenkinek jár. Most miért kell tőle sajnálni?


A cigivel kapcsolatban: oké, próbálja ki, de ne szokjon rá. Az anyja, apja is bagózik, ne utánozza őket. Inkább máshogyan lázadjon ellenük.

2013. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
6%

Ja és metamfetaminról, vagy más drogról én nem mondtam egy szót sem! Ne vádolj olyasmivel, amit nem írtam, lécci.

Persze egy kis füvezéstől nem lenne semmi baja a csávónak.

De keményebb droghoz ne nyúljon.

2013. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%

Az alkoholnak és a nikotinnak olyan erős addiktív hatása van hogy nem érdemes vele egy gyereknek kísérleteznie.


Én nem álszenteskedek, nem drogellenes vagyok, de szerinted normális dolog egy olyan drogot gyerek kezébe adni amelyik FIZIKAI függőséget okoz, és aztmondani rá hogy ez majd segít a lehangoltságban?


Törvények szerintem is buták, de nem azért mert tiltják a fiatalokat a drogoktól.

A cannabis, a gomba, az lsd, a meszkalin ezek mind nagyjából veszélytelenek egy FELNŐTT ember kezében.

De ezek is csak egy normális lelki állapotok mellett, ha ezekkel akarja elterelni a figyelmét a bajairól azzal csak mégjobban kibsz magával. Mint ahogy ő is írja "Muszáj valami mellékcselekvést keresnek mert már nagyon kezd elegem lenni"


Arról pedig számtalan +1 tanulmány van hogy miért károsabb egy FEJLŐDÉSBEN LÉVŐ SZERVEZETET drogokkal terhelni, legyen az alkohol, nikotin, vagy koffein. És ez csak a testi hatása, jön a pszichés amit már írtam, 13 évesen már az alkoholhoz fog kötődni a szombat esti lazulás a haverokkal. Alkohol nélkül nem megy? Nem ér még rá a piálással? Mivel lesz neki jobb ha már most iszik?


És ahogy látom a pszichológiáról fogalmad sincs, sokat jelent egy gyerek számára heti néhány alkalom mély beszélgetés egy felnőttel. Régen ezt megtették a szülők,csak manapság ott tart a társadalom hogy az embernek már csak dolgozni van ideje, a gyerek meg úgyis Tv-t néz vagy gépezik.

2013. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

"A nikotin a dohányban található alkaloida, az egyik legerősebb függőséget kiváltó szer. Egyes tanulmányok szerint addiktív hatása erősebb, mint a kokainé és a heroiné."


Kipróbálni is felesleges már, senki sem úgy születik meg hogy más kisbaba korában eldönti hogy napi 1 dobozzal fog szívni. Mindenki 1 szállal kezdi. Felesleges kipróbálni is, semmirevaló cucc a cigi.

2013. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
30%
Én már elmúltam 18 de csak 2 hónapja, tegnap 3 helyen is vettem sört, mindenhol legalább 4-et az első a spar volt, nem is kértek személyit, a második a tesco, ott sem kértek személyit a harmadik meg egy kis bolt, ott meg kértek :D Eléggé furcsa volt, általában fordítva szokott lenni, és pont hogy kisboltokban kapod meg simán, de most ez volt. Különben azt vettem észre, hogy ha nem egyedül próbálkozol, hanem odamentek vagy 4- en 5-en akkor nagyobb az esélye hogy megkapjátok hipermarketben is.
2013. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek az előzővel. Én már 23 vagyok, de egy CBA-ban előfordult nemrég, hogy egy vsz. nyugdíj előtt álló vén qrva pénztáros elkérte a személyimet, pedig csak egy 2%-os ízesített Borsodit vettem. Ja, és az igazolvány a táskám legmélyén volt... De Tescoban nem foglalkoznak ilyesmivel az eladók, én is tudom javasolni a kérdezőnek.
2013. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen, egy 18-20 éves ember majdnem úgy néz ki mint egy 13 éves lány. És nyilván pont a tesco-ban nem fogják elkérni, az ország legnagyobb üzletláncában, úgy hogy fel van kamerázva minden, bármikor visszakereshetik az eladót aki ezzel az állásával játszik, az üzletet pedig több százezer forintra büntethetik.

Ha a mögötte állónak nem tetszik hogy egy 13 éves lánynak kiadják az alkoholt akkor szépen odamegy az információs pulthoz és volt egy munkája a pénztárosnak. De lehet hogy szerencséje lesz és olyan fog mögötte állni mint ti, akik egy 13 évesnek alkohol vásárlási tippeket adtok.

2013. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!