Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudok alkoholt vásároln...

Hogyan tudok alkoholt vásárolni 18 év alatt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és kissé idegesít, hogy akarok venni valami alkoholt, és amikor kérik a személyit akkor csak szo*ok...Nincs erre valami megoldás?
2010. jún. 6. 18:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

kérj meg egy közelben lévő felnőtett

vagy egy olyan haverodat aki már 18

vagy keress másik boltot


remélem segítettem, 17/F

2010. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
13%

Gyógyszertárban, receptre.

Egyébként meg mi a fenének neked alkohol? DVD olvasó lencséjét tisztítani? (Mert akkor tudsz venni a Vegyszerboltban Alkonek-et, ami szintetikus denaturált szesz. Meginni nem lehet.)

Ha esetleg mégis ivásra kellene, akkor gondolj bele az alábbiakba:

- Az alkohol drog. Tudatmódosít, és fizikai függőséget is okoz. Csak legális. De attól még drog.

- Ha olyan a buli, hogy drog kell az élvezetéhez, miért nem csinálsz inkább valami olyat, amit drog nélkül is élvezel?

- Ugyanez vonatkozik a társaságra is.

2010. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
79%

utolsónak üzenem hogy ne legyen ennyire prűd... :D

ez attól is függ hogy hol laksz.

én pesti vagyok. 16 éves. nekem még ígyis elég sok helyen kiadják. pl: deák tér. kispest határ ut. köki. stb.

ha mégse bpn laksz akkor lehet kicsit trükközni pl : beszkenneled a személyid. átirod a születési évet eggyel kevesebbre . kinyomtatod és aztmondod ha kérik hogy másolat. bár ebbe van egy kis cink ha lebuksz mert okirathamisítás... :D:D de kisebb boltokba általába kiszokták adni mert nem nagyon van bevételük ha minden kiskorút elkergetnek aki cigit v piát akar venni..

2010. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
12%
Ne aggódj, mire betöltöd a 18-at, felemelik 21 évre a korhatárt. 10 év múlva gondolj vissza a mostani kérdésedre, megérte-e? Irigyellek, hogy ez a legnagyobb problémád!
2010. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Nincsen nővéred, bátyád? Ha van, és még hasonlítotok is egy kicsit, akkor teljes nyugodtsággal kérd el az ő személyijét.
2010. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
kisboltokban kiadják általában, vagy ha már ott vagy valahol, és nem adják ki, akkor nyugodtan kérj meg egy arra járó idősebbet (ne 50 évest:D), hogy vegye meg neked. mi mindig ezt csináltuk, és soha nem mondtak nemet:) jahm és a másik, ne 10en menjetek be, és ne válogassatok órákig, mert akkor tuti kérni fognak személyit. egy ember, és határozottan, akkor nagyobb az esély:)
2010. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
10%
Berakod a kosárba és kifizeted. Néhány speciális égetett szesz illetve óbor kivételével csak 18 év alatti alkoholokat kapsz.
2010. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
10%
Ne vásárolj alkoholt 18 év alatt! Ez a törvény. Tartsd be! Ha már 17 évesen elkezded a törvénysértést, mi lesz később? Lopás, sikkasztás, bankrablás, gyilkosság?
2010. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
nem a kiskorú sért törvényt, hanem a bolt, amelyik kiadja kiskorúnak. egyébként meg olyan hülyeség...ma még nem vehetek alkoholt, holnap meg már igen? mi változott? áhh...tudom, persze, meg kell húzni valahol a határt, csak akkor is furcsa.
2010. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Kisebb boltokban kell venni nem a nagy áruházakban, ott általában nem kérik, ha mégis akkor menj másik boltba. Persze ha nagyon fiatalnak nézel ki lehet mindenhol elkérik. Itt nálunk mondjuk 14 éves ismerőseimnek simán kiadják.
2010. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!