Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol tudok 16 és 18 év alatt...

Hol tudok 16 és 18 év alatt alkoholt venni?

Figyelt kérdés

13 vagyok de még mielőtt elkezdenétek mondani, hogy menjek vissza babázni felvázolnám a helyzetet. Elég sok gondom van mostanság, a legjobb haverommal (mintha a bátyám lenne) már egyáltalán nem értek szót, szüleim egyfolytában marják egymást, bátyám elköltözik ezzel egyedül hagyva engem itthon. A srác akit rettentően megkedveltem és már majdnem összejöttünk bemondta az unalmast, 2 napot tanultam egy vizsgámra és még így is meghúztak gyakorlatból, csak a pótvizsgán engedtek át nagy nehezen.

Úgy érzem nekem már semmi nem megy. Mindent elcseszek, most eléggé egyedül érzem magam. Arról nem is beszélve, hogy külföldre költöztünk családommal.. Csak az itteni haverokkal szeretnék egy laza estét, hogy elfelejtsem egy kicsit ezeket a dolgokat. Nem akarjuk magunkat lerészegíteni csak kicsit iszogatni és dumálni. Főleg, hogy itt ez nagy divat a cigizéssel is. Kezdenek érdekelni a dolgok. Muszáj valami mellékcselekvést keresnek mert már nagyon kezd elegem lenni...


(Anyumék cigiznek is és mivel éttermet üzemeltetnek sör is van itthon. Észrevennék ha a több rekesz sörből eltűnne egy, két üveg?)



2013. ápr. 10. 23:35
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
51%
Azt képzelitek ha itt okoskodtok meg nevelni próbáltok ér valamit? miért nem válaszoltok arra amit kérdez,a szájtépés helyett ,sok idétlen.
2013. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd, az alkohol egy igen addiktív szer, ha már 13 évesen egy ilyen addiktív droghoz akarod kötni a stressz-t akkor később is jó eséllyel az üveg után fogsz nyúlni minden problémád után.


Tavasz van, a laza dumálgatós este megejthető egy kis szalonna sütés mellett is, esetleg sátorozás is szóba jöhet.

2013. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

11 es te sem válaszoltál a kérdésre te barom.

1. szerinted normális tanácsot adni arra hogyan sértse meg valaki 13 évesen a törvényt?


2. szerinted normális dolog 13 éves gyereknek drogoznia? Ott leszel mellette mikor az 1-2 sörből picit több lett, és full részegen össze vissza hányja magát? Mi van ha mások visszaélnek a helyzettel?


3. És ha betartja a mértékletességet mi lesz vele 1 hét múlva? Várja a következő laza estét?


Amúgy 1 sört lehet még a szülei is megengednek ha megbíznak benne, de szerintem ezzel még nagyon ráérne...

2013. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
19%
Sértegesd otthon a tanyasi hozzátartozóidat különös tekintettel a téged megszülö rokonra.Naiv módon azt képzeli valaki hogy ez a gyerek fog rá hallgatni akkor megérdemli.Más világ van ,vegyétek észre a blablabla nem segít.
2013. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
81%
Jól van pici barom.
2013. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
65%
Az ital mindíg segít az a lényeg. :)
2013. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Anyám... inkább hagyjuk, apámmal soha nem jöttem ki, ők ketten sem jönnek ki, ez már csak érdekházasság. És igen anya gondok is vannak nem is kicsik. Igazából normális válaszokat kértem, nem pedig sértegetéseket. Ezekre csak annyit reagálnék, hogy amíg nem ismertek személyesem, nem ismeritek a múltam, ne mondjátok meg, hogy mi a hiszti és mi nem. Köszi a rendes válaszolóknak :)
2013. ápr. 12. 00:00
 18/37 Balanus_concavus ***** válasza:
70%
Multiknál (spar, tesco stb.) nem érdemes próbálkozni, kisboltoknál esélyesebb lenne. Vagy ahogy már írták kérj meg egy idősebbet, hogy vegye meg.
2013. ápr. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem téged sértegettelek, hanem a barom 11-es válaszolót. Érthető hogy nem szeretsz otthon lenni, senki sem ilyen családra vágyik.

De nem az alkohol a megoldás, hidd el, nekem is volt ilyen időszakom, szülők-válás stb, wow napi 8 órába utána alvás-suli-wow, hétvégén meg sárgaföldig haverokkal. Nekem ez 16 évesen volt.


Én csak úgy mint Te is a haverok szót használtam. Később rájöttem hogy nem ezek az igazi barátaim, egy jóbarát bármikor segít ha az ember legangolt, pia nélkül.

2013. ápr. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
Keress meg egy pszichológust és inkább arra költsd a pénzed.
2013. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!