Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért kezdtem el fulladozni?

Miért kezdtem el fulladozni?

Figyelt kérdés
kb másfél éve fogyasztok alkoholt, nem vagyok az a fajta aki heti 3x bebasz... havi 3-4x... Eddig rendesen bírtam a vodkát, tisztán üvegből húztam le akár egyszerre 1-2decit is, tegnap meg tisztán lehúztam 1 felest és a légcsövem összeszűkűlt és elkezdtem fulladozni... mostmár alig bírom a vodkát tisztán... mitől lehet?
2012. júl. 21. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kezd tönkremenni a nyelőcsöved nyálkahártyája.


"A portalis hypertensio három leggyakoribb szövődményéből kettőt vizsgáluk jelen esetben, mivel ezek igen gyakoriak alkoholista, masszív ivók között. Ezek a nyelőcsővérzés (oesophagus varix), valamint a májzsugor (cirrhosis hepatis)."

[link]

2012. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
életembe max 10x rugtam be... és már is ennyire tönkremehetett??
2012. júl. 21. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Akár egyetlen alkalom is elég. Jobb helyeken nem is divat töményet tisztán inni. Ez csak nálunk szokás, mert olyan macsós. Aztán amikor gyomortükrözésre kell menni, akkor rögtön összecsinálja magát a nagy vagány!
2012. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez lehet egy sima nyelőcső görcs is, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

Minden esetre ha ez többször is előfordul, és csak tömény alkohollal, akkor hagyj fel a tömény ivásával.


(Megjegyzem a tömény alkoholt a világ minden táján isszák, -talán az eszkimók nem- még jóval töményebben is, mint a magyar átlag)

2012. júl. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alaque ***** válasza:
Vagy lehet pszichoszomatikus tünet. Tudat alatt megutáltad a vodkát. Nem lepne meg. Aki deciszámra issza tisztán, annak előbb-utóbb megálljt parancsol a szervezete.
2012. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!