Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikor érdemes szedni, és mit...

Mikor érdemes szedni, és mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés
bicske pálinkát szeretnék főzni/főzetni. tudom, hogy ebből rengeteg kell egy-két liternyi pálinkához is, de azért kiprobálnám.:) az enne a kérdésem, hogy cefre készittéséhez a dér meg csípte után, vagy még előtte érdemes leszedni? és, hogy egyben, félbevágva , esetleg szárittva vagy hogyan tegyem bele a hordóba??
2011. okt. 9. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a bicske?
2011. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bicske, csipkebogyó, vadrózsa..
2011. okt. 9. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagy ínyenc lehetsz! Különleges pálinka lesz, az biztos. Annyit tudok, hogy a csipkebogyónak a dér csípte állapota az érett.
2011. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam arról,hogy ebből pálinkát főznének.

De a gyümölcsből akkor lesz cefre,amikor már érett és sok a leve.

2011. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez valóban ígyvan, viszont a bicske már msot is érett, msot van benne a legtöbb c vitamin, a dér csipte után leszenk ilyen összefonyadtak, és akkor már kevesebb lessz benne a c vitamin, mert a hideg miatt feloldódik..legalábbis valami ilyesmit olvastam.:)
2011. okt. 9. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyumolcsrol tudom, hogy folyamatosan begyujtik azt, ami mar lehullott, es egy hordoba teszik, es nem tudom, hogy meddig erlelik igy, aztan kifozetik, vagy kifozik. TEhat ezt inkabb egy szakembertol kellene megkerdezned, vagy egy idosebb embert, aki foglalkozik ezzel.
2011. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Szerintem ezt csak itt tudják neked rendesen megválaszolni:


[link]

2011. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne meditálj a C vitaminon, mert a pálinkafőzés alatt nagyon kevés marad benne úgy is. Jó érettnek kell lenni és igen akkor igazi a zamata, ha már megcsípte a hideg.
2011. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!