Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkához mehet mellé vagy bele?

Pálinkához mehet mellé vagy bele?

Figyelt kérdés

pár alap kérdést tennék fel h.p.hoz kapcsolódóan


Kifőzés után (25 litert akarunk csináltatni) belerakhatjuk tölgyfa hordóba érlelődni?


kifőzés közbe, vagy előtt a cefrébe mehet bele (karamel, vagy tej karamel)?


Mézes pálinka mitől mézes?


és vmi egyedit akarunk ötleteket várjuk


megy vagy sárgabarack netán almát akarunk csinálni



Előre is köszönöm az ÉRTELMES hozzászólásokat


2011. szept. 16. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Aszalt vagy igazi gyümölccsel meg tudod turbózni, de csípős paprikásat is csináltunk már. Hordóba mehet rögtön bele. Ezeket biztosan tudom.


A cefrébe valaki tesz cukrot, szerintem a cukor szirupot helyettesítik vagy egészítik ki mézzel. Ebben azonban nem vagyok biztos.

2011. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csípős paprika az fis vagy aszalt legyen?
2011. szept. 16. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi szárazat raktunk bele
2011. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

1. Belerakhatjátok (sőt 1-2 hónap csak használ neki), de néhány hónap után kóstoljátok meg, nem lesz-e már elég. Egy év alatt pl. már lényegesen gyengülhet a gyümölcsíz, persze emellett lágyabbá és tölgyfaízűbbé is válik a párlat.


2. a cefrébe semmi értelme karamellt tenni. Cukrozni is azért szokták, hogy több alkohol jöjjön ki ugyanannyi cefréből, vagy hogy el lehessen tartani a cefrét, ha valamiért nem tudják kiforrás után lefőzni. Mindkét esetben gyengül a gyümölcsíz a tiszta cefréhet képest.


3. A mézes pálinka (amit hivatalosan már nem is neveznek pálinkának) kész pálinka és méz összekeverésével készül.

2011. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!