Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik még olyan ember, aki...

Létezik még olyan ember, aki nem az alacsony ára vagy alkoholizmus miatt fogyaszt Dankó Pistát, La Fiestát, hanem mert szereti?

Figyelt kérdés

Egy új ismerősömtől hallottam ezt...nem nagy boros, kb. egy évben 3-4 alkalommal kerül elő, az anyagi helyezete megengedné, hogy évi 4x1000-3000 forintot rászánjon egy iható darabra...


Azt mondja, kóstolt már többfajtát, de egyik sem nyerte el a tetszését. Egyedül a tokaji aszú volt majdnem olyan jó, mint a DP, de az meg jóval drágább.


Tudom, törődjek a magam dolgával, de nem igénytelenség ez?


júl. 19. 19:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
38%

Aki sajnálja a pénzt borra, annak nagyon ajánlom a Borhálót. Ott 2400 ft a kétliteres kimért bor. Olyan mélyvörös a vörösbor, hogy nem merem világos ruhában inni, nehogy egy kósza csepp is befogja. Nyilván van még az országban jó pár ehhez hasonló bolt, esetleg termelő, ahonnan jó árban lehet venni finomat, minőségit.


A kérdésben forgó személyhez hasonlókkal sajnos én is találkoztam már, velük nem lehet mit kezdeni. Arra tippelek, hogy nem szeretik a bor ízét, és az olcsóbbak kevésbé markánsabbak, mint a jó minőségűek. Mint amikor valaki sörimádónak vallja magát, aztán megveszi a kissé íztelen Heinekent.

júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 mindentudó99 ***** válasza:
36%
Egydzer régen par alkalommal voltam kutat fúrni maszekba. Harnan voltun a mester meg egy hegesztő segéd és én. A h.segéd imadta és vedelte a kannas fehéret. Na vittem jó házi saját fehér bort had igyon jót is. Nem itta csak a megszokott kannásat. Nem kellett neki
júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Phoney ***** válasza:
0%

Egész biztosan létezik, mivel az alkohol ilyen, hogy nincs az a rossz pia, amit ne tudna megszeretni az ember, ha elég sok kellemes élménye társul hozzá. Amikor valakinek az ecetes szar házipálesz az italok királya, az azért van, mert az ő ízlése szerint az "eredetileg" is jó? Dehogy. Addig kínozta vele magát, amig meg nem szerette.


Más kérdés, hogy a technológiailag hibátlan cukros lőrét egyáltalán nem olyan nehéz megszeretni :)

júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Talán nem nagyon ivott még bort és akkor a szokásos szrt, illetve amiket olykor-olykor megkóstolt, azok is valami hasonló kategóriák voltak javában. De fogalmam sincs. De ha évente 3x-4x iszik bort, akkor is általában a fenti förmedvényt, akkor esélyes lehet.
júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
48%
Finnyás vagyok és nincs pénzem drága borokkal kísérletezni. Így marad az, ami ár/érték arányban már ismerek és iható.
júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!