Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet e főzni a pálinkát?

Marcipan0q1y kérdése:

Lehet e főzni a pálinkát?

Figyelt kérdés
Van 5l vegyes pálinkám ami nagyon acetonos szagú es arra gondoltam hogy van 13l alma alszesz,hogy azzal egyutt kifőzném mégegyszer az jó lenne vagy nem?

2021. okt. 6. 18:07
1 2
 1/12 Phoney ***** válasza:
97%
Ha az alma nem ugyanúgy hibás, akkor nem érdemes összekeverni. Rontod vele az almát, ráadásul így valószínűleg kicsit kevesebb is lenne az almából, mert több előpárlatot kell majd elvenni, hogyha az erősen etil-acetátos pálinkával együtt finomítod le.
2021. okt. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mit lehet vele csinálni?
2021. okt. 6. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Használd fertőtlenítésre , lényegében kuka ,nem jó semmire.
2021. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Vagy szélvésőmosásra. Együtt semmiképp ne főzd le , mert az alma is rossz lesz. Inkább próbáld meg magában, de szerintem nem lesz jó. Majd írd meg
2021. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Inkabb akkor nem probalkozom a főzéssel, köszönöm a válaszokat.
2021. okt. 6. 19:37
 6/12 Phoney ***** válasza:
100%
Ha magában (vagy hasonló selejttel, esetleg összegyűjtött EP-UP gyűjteménnyel együtt) főzöd újra, akkor a büdös frakciók után valószínűleg lejön több-kevesebb iható pálinka.
2021. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Főzd le újra ezt az 5 litert, külön, ne öntsd össze mással.

Le kell fokolni 25 alkoholfok alá, ezt megteheted csapvízzel is, mivel desztillálsz. Felfűteni lehet "gyorsan" is, de észnél kell lenni, ott kell lenni mellette és mikor a páracső első harmadát melegnek érzed, akkor vissza kell venni a tüzelést. Minimálisan tüzelsz addig, amíg nem választottad le az előpárlatot. Leválasztáshoz pedig ajánlom a több poharas módszert. Első fél decit kiöntöd, aztán fél decinként poharakba töltöd, és egyiket a másikkal összehasonlítod. Amelyiknél először megszűnt az acetonos szag, az mehet a középpárlatba és onnantól indítod a középpárlat (a pálinka) elvételét. Ami nagyon esélyes, szinte biztos, hogy az újrafinomítás miatt aromában szegényebb lesz a végeredmény. Amire még oda kell figyelned ilyen esetben, hogy kicsit előbb, kb. 60-63 alk. foknál már vizsgálni kell ismét a lefolyó párlatot, esélyes, hogy utópárlat az átlagnál hamarabb fog jelentkezni.

A jövőben meg a cefrézésre, gyümölcs feldolgozására, annak kezelésére, és a cefrézési körülményekre figyelj oda!

Cefre egészséges gyümölcsből készül! Rohadt gyümölcs nem kerülhet bele! A gyümölcsöt mindig mosd meg alaposan, nem csak leslagoljuk azt' jól van. Mindig alaposan pépesítsd. Kerüljön rá pektinbontó, majd ezt követően élesztőtápanyag, majd fajélesztő (nem sütőélesztő!).

Cefrézési körülmények tekintetében, napfénytől védett, hűvös hely, 23-24 foknál ne legyen melegebb, de már az is erősen a felső határ! Ha nem elég leveses a cefre, azt vízzel némileg pótolhatod. Zárt edény, a tetejében kotyogó, azt nem nyitogatod, nem nézegeted, nem kevered, nem nyomkodod!

Vegyes pálinka nem úgy készül, ahogy azt anno csinálták, hogy egész szezonban, ami hullik(!) azt beledobáljuk. Van főzőberendezésed ezek szerint, így megteheted azt, hogy több, kisebb erjesztőedényben cefrézed az éppen megérett gyümölcsöt. Ha túl kevés gyümölcs jön össze egy nap, akkor azt vagy hűtőbe teszed, vagy ha annyira rendszertelen az érés, akkor elengeded ezt a dolgot, hogy vegyest is csinálsz! Külön-külön lefőzöd a kierjedt cefréket, túl sokat nem érdemes várni arra, hogy több is kierjedjen. Az alszeszt gyűjtöd egyben, s amikor mindegyik adag cefre egyszer lefőzésre került, akkor finomítasz. Így kapsz egy normális vegyes pálinkát. Úgy, hogy gyűjtögetsz a hordóba, úgy garantáltan az lesz belőle, amit most kaptál belőle. Egy nehezen fogyasztható, büdös alkohol.

Ha most is van 13L alma alszesz, akkor merem feltételezni nem ilyen sz-r évben, mint az idei, van bőven fajta pálinka is, nem csak vegyes, így azt is megteheted, hogy tovább tárolod a vegyes alszeszt, és azt főzöd le utoljára, addig minden egyes fajtánál az utópárlatot is külön elveszed, értsd utópárlat jelentkezik 50-55 alk. foknál, megállsz a középpárlat elvételével, az eprüvetta alá teszel egy másik edényt/kancsót stb. és tovább főzöd tetszőleges alk. fokig, de én 25-30 alk. fokig javaslom. Ezeket is félreteszed, majd ezt szezon végén összeöntöd a vegyes cefréből főzött alszesszel, lefokolod 25 alk. fokra, majd egyszerre lefinomítod. Utópárlat gyűjtésének is akkor van csak értelme, ha egészségesek a cefréid!

2021. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
37%
Persze, eleve úgy készül. Főzdékben erről tájékoztatnak szerintem.
2021. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az volt a gond mint utólag kiderült,hogy ismerősömhöz vittem főzni(akkor meg nem volt főzőm)és kint hagyta a napon aztan elment nyaralni megromlott és így főzte ki…de köszönöm szépen a válaszokat úgyis lesz még 3 főzésen abbol összegyűjtöm az elő és utópárlatokat és azzal együtt fogom kifőzni
2021. okt. 7. 18:29
 10/12 anonim válasza:

Ízesítsd be ánizsmaggal, és olyan lesz mint az ouzo.

Vagy ha értesz hozzá, csinálj belőle házi abszinthet :)

2021. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!