1:7 arányú szörpöt mennyi vízzel kell higítani, ahhoz, hogy 1:5 arányú szörpöt kapjunk?
"Na itt kezdődnek a problémák, mert ez 1:8 arányú keverék. "
1:1 arányú keverékben akkor csak egyfajta anyag van?
koplárovicsnak van igaza....
gondolod csak meg fröccsbe az arányt...
pl. nagyföccs 2:1 2 dl bor+ 1 szóda= 3dl
Nem igaz!
Én nem kocsmai szlengről beszélek, hanem kémiáról.
A hígítási arány mindig azt jelenti, hogy mennyiRE kell felhígítani az adott koncentrációt, nem pedig azt, hogy mennyiVEL!
Másképpen, hogy a felhasznált folyadékban hányad rész lesz a "lényeg" tehát a sűrítmény.
Az 1:7 felírható úgy is, hogy 1/7, tehát egy heted.
Tehát az ilyen gyárilag feltüntetett hígítási arány mindig azt jelöli, hogy a sűrítmény hogyan arányul a végtermékhez, nem pedig azt, hogy a sűrítmény hogyan arányul az oldó anyag mennyiségéhez.
Konkrétan a szörpökről beszélgetve, nem is kell messzire menni szakértői válaszhoz, ajánlom figyelmetekbe az utolsó, 9. választ:
http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..
"Nem igaz!
Én nem kocsmai szlengről beszélek, hanem kémiáról. "
Kémiában %-os oldatokról van szó. Kb sehol sem fogsz találni kémia feladatokban x:y keverési arányokat.
De nem válaszoltál arra, hogy az 1:1 arány pontosan mit is jelent...
Ott van a belinkelt kérdés utolsó válaszában, hogy ezt szörpöknél hogyan számolják.
Tehát hiába cáfolgatsz, a gyártó nem így számol.
Ha ezzel nem értesz egyet, a gyártónak írj panaszt.
AZ 1:1 arányú keverék ilyen szempontból pont annyira értelmetlen, mint a 0-val való osztás.
"Hidd el, szörpgyártással foglalkozok."
Én meg focista vagyok (lásd nevem, de gyanítom nem fog sokat mondani) és aki nem hiszi el, azt úgy rúgom fel, hogy le sem esik. Ez legalább annyira ihaz.
Amúgy pedig az élettel foglalkozok. És eddig az 1:7 arány (hogy is mondod ez ki? egy a héthez arány, nem egy a hétből arány) mindenhol azt jelentette, hogy 1 valamihez 7 másik. Ha már a focinál tartunk: ott sem hét gólt jelent az 1:7 állású meccs.
De folytatom: mit jelent a 2:1 arányú keverés? A 4:3 arányú keverés? Az élet más területén ezt mindet használják és így is értelme van. Sőt mégtovább menve: 1:3:2 arányról is van szó, amikor többmindent kevernek össze. A jó öreg 1:40-es keveréknél is 1 liter olajat kellet (volna) tölteni a Trabiba 40l benzinhez, ha lett volna akkora a tankja, így 20l-be töltötték a fél litert.
Ha szörpöséknél az 1:7 valóban "egy a hétből"-t jelent, akkor talán ők az egyetlenek, akik így élnek. De ha egy (ex-)trabist megkérdezel, neki az 1:40 nem "egy a negyvenből" lesz. Egy kőművesnek ha 2:3-as betont mondasz, nem 2 lapát cementet és 1 lapát sódert fog dobni, hanem 2 cementet és 3 sódert. Ha valaki többkomponensű impregnálóanyagokkal (vagy akár más többkompomensű anyaggal) dolgozik, ő is egy adag edzőhöz 7 adag főkomponenst fog adni - főleg mert így kell kevesebbet gondolkodni, így egyszerűbb számolni. Szóval ha valaha elédraknak valamit, lehet akár kétkomponensű ragasztó vagy festék is, akkor eszerint keverd össze, mert ezek az anyagok meglehetősen másképp viselkednek, ha rossz arányban kevered össze. Főleg még véletlen se vidd vissza, ha nullával akarnak osztatni, és 1:1 keverési arányt adnak meg valahol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!