Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ez a víz tényleg jó a kávéhoz?

Ez a víz tényleg jó a kávéhoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezt a barista videót ahol desztillált vízet kever össze szódabikarbónával és keserűsóval. Azt mondja ez a legjobb víz a kávéhoz. Szerintetek elkészítsem? A desztillált víz nem káros? A kommentek le vannak tiltva a videónál.


https://www.youtube.com/watch?v=_cdSxNsuEng



2022. jún. 21. 21:03
1 2 3 4 5
 41/42 anonim válasza:
86%
#10 Habár nem vagyok laboráns, sem vegyészmérnök (még első éves sem), de józan paraszti ésszel azt feltételezem hogy a víz "tisztasága" miatt használtok desztillált vizet hogy ne befolyásolja a kísérletet semmi egyéb ásványanyag és a lehető legpontosabb eredményt kapjátok. :)
2022. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
46%

Sziasztok!


40-es írta le jól! Teljesen más a két eljárás! Én 17 éve iszom deszt. vizet és még élek, sőt semmilyen betegséggel nem küzdök, még csak magasvérnyomásom sincs! Szóval csak szimplán nem értenek hozzá azok, akik okoskodnak! Ha megfelelően pótlod az ásványi anyagokat, a sókat és a vitaminokat az étrendeddel, akkor nem lehet bajod a lepárlott víztől, mivel az eleve majdnem tökéletesen tiszta víz! Minimális benne az oldott ásványi anyag! Amit a vízminőség és oldott anyag ellenőrzésére szolgáló készülékek is igazolnak! Csapvíz, vagy ásványvíz eleve jobban megterheli még a veséket is! Nem véletlenül van sok embernek veseköve... És a vízből amúgy is csak pár %-nyi ásványi anyag hasznosul a szervezetben! Aki nem hiszi, járjon utána!


"Egy átlag ember, aki régóta fogyaszt desztillt vizet"


Szép napot mindenkinek!

2023. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!