Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ez a víz tényleg jó a kávéhoz?

Ez a víz tényleg jó a kávéhoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezt a barista videót ahol desztillált vízet kever össze szódabikarbónával és keserűsóval. Azt mondja ez a legjobb víz a kávéhoz. Szerintetek elkészítsem? A desztillált víz nem káros? A kommentek le vannak tiltva a videónál.


https://www.youtube.com/watch?v=_cdSxNsuEng



2022. jún. 21. 21:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
25%
Egy elsőévesnek is több tudása van a kémiáról mint neked. Még utána se olvasol hogy milyen fasságokat írsz! További szép napot, én befejeztem.
2022. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
0%

A #10- nek nettó igaza van.


Valamint mint írtam, a szódabikarbóna savasítja a vizet, a kv meg alapból savas, ezért is isszák sokan tejjel a kv-t, mert az lugosít.


A keserű só más nevén E518 azaz Magnézium szulfát megtalálható sörökben, konzervekben, állagmegörzésre használják az élelmiszar iparban. Nagy mennyiségben hashajtó hatású.


#10 Ne foglalkozz a sok önjelölt gyk-s vegyészmérnökkel. Ez nem az az oldal, ahol elismerést kapsz ha tudsz valamit. Ezt én már rég megtanultam itt GYK-n. :)

2022. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%
Lúgosítás...?? Anyámborogass. Ennél nagyobb f.sságot még az antalvali-szintűek sem sokan terjesztenek... :-DDDDD
2022. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
29%

A desztilált víz ion cserélt víz, amit sok sok szupermarketben palackozva árulnak.


" Élettani szempontól a desztillált víz fogyasztásnak semmilyen káros következménye nincs, mivel a megfelelően vegyes táplálék bőven elegendő mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat (nátrium, kálium, klorid, kalcium, magnézium, vas stb.). Ahol nem áll rendelkezésre biztonságos tiszta ivóvíz, ott a desztillált víz fogyasztása mindenképpen ajánlott. Ugyanakkor meg kell jegyeznünk, hogy a jó minőségű ásványvizekben előforduló sokféle ásványi anyag hozzájárul a napi ásványi anyag szükséglet pótlásához.[5]


Egy epidemiológiai tanulmány szerint az ásványvíz fogyasztás negatívan korrelál a szív és érrendszeri betegségek kialakulásával. Ez azt jelenti, hogy akik ásványvizet fogyasztottak, azok kisebb mértékben betegednek meg, az ionmentes vizet fogyasztókkal szemben.[6]


Tény azonban az is, hogy a rossz minőségű, kémiai vagy biológiai szennyeződést tartalmazó ivóvíz egészségügyi kockázata nagyságrendekkel felülmúlja az ásványvíz desztillált vízzel szembeni csekély pozitív hatását. "

2022. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
17%
Na jó, most hagyom itt a kérdést.... :-D :-D
2022. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
34%

Kérdezném a vegyészhallgatótól, hogy milyen deszt víz az, amibe keverek egy nagy rakás sót????


Nem mondom, hogy a kávé iható lesz, ettől a kotyvaléktól, de nem deszt vízből lesz.


Sőt, a kávéból belemegy annyi ásványi anyag a sima deszt vízbe is, hogy nem deszt vizet iszol….

Szóval akár sima deszt vízből is lehet nyugodtan kávét főzni

2022. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
9%
A 9-esnek amúgy teljesen igaza van, mindenben, amit leírt, a vízmérgezésben is.
2022. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
89%
Nem mellesleg a szódabikarbónás víz pH-ja nagyobb, mint 7, szóval nem savas, hanem lúgos
2022. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
69%

K#rva gáz, hogy magukat vegyészmernöknek képzelő senkiházik (#10) ekkora undorító hazugdágokat terjesztenek, hogy a desztillált víz mérgező.

Egyszerűen szavakat nem találok erre, hogy ez a színvonal a felsőoktatásban.

Mondjuk annak gyanúsnak kellett volna lennie, hogy nem tudja mi a különbség az első éves egyetemi hallgató, meg a végzett mérnök között...

2022. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
30%
29: jó eséllyel a papírt is kamuzta... :-D
2022. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!