Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csak engem "nem zavar" hogy a...

Csak engem "nem zavar" hogy a gyorséttermekben vizezik a kólát meg a többi üdítőt?

Figyelt kérdés

Jó nyilvan az ember a pénzéért nem a vízért szeretne fizetni,de egyszerűen annyira jól esik,és a víz tartalmának hála még a szomjat is oldja,a boltban kapható uditokkel szemben.ez nagyon fura hozzáállás vagy más is így van vele?

+bolti üdítőket feltudnam igy vizezni vagy az másmilyen lenne?


2020. febr. 22. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Igen szerintem is finomabb úgy.

Otthon fel vizezve nem olyan 😀kipróbáltam ám


Valahogy a gépi kola mindig finomabb mint ami flakonos.

2020. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Amelle a kaja melle szerintem pont jo, engem sem zavar, de itthon nem innam ugy azert.
2020. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Ahol free refill van ott engem sem zavar. Más helyeken viszont zavar főleg ahol túlzásba viszik meg sokszor nem is coca meg pepsi cola van hanem valami olcsó szar az is rendesen felvizezve. Az már az átverés kategóris.
2020. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is úgy szeretem. Otthon is lehet reprodukálni. Én úgy szoktam, hogy a jól behűtöm a kólát meg a szódavizet, és úgy keverek be közvetlenül mielőtt megiszom. Nem tudom fejből, milyen arányban, mert érzésből szoktam. Kísérletezd ki te, hogy szereted!
2020. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy nem vizezik.

A gyorsétermi kóla úgy működik, hogy van egy kólasűritmény, és hozzá adagolják a vizet. Az adagolásban lehetnek eltérések ezért hígabb vagy sűrübb a cucc.

2020. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Így van és a kólagépek sem egyformák. A szénsav mennyisége is befolyásolja az ízt. Sokkal több a változó, mint a palackos változatnál. Az lényegében ugyan az mindig.
2020. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Engem se zavar, mert ezeket nem szeretem. Pont azért, mert semmilyen ízük nincs. A szomjamat se oltja, mert csak ilyen fura ízű víz.
2020. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem zavar mást, mert nem vizezik.
2020. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Ahogyan a másik kérdés alatt írtam és ahogyan itt az #5-ös is megerősítette, nem vizezik, hanem szimplán más arányban keveri hozzá a gép a szénsavat. Engem nem zavar, mert szerintem jobb így. A vásárlók inkább azon szoktak kiakadni, hogy a boltihoz képest egy rakás pénzbe kerül és hígabbat kapnak.
2020. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem arról van szó, hogy vizezik, hanem hogy a gyorséttermek egyfajta sűrített szirup formájában kapják az üdítőket, amiből ki van vonva a víz nagy része. Aztán ezt higítja vissza a gép az előírt értékre.

De persze mivel a víz íze kisebb-nagyobb mértékben eltérhet az egyes helyeken, ettől lehet kicsit másabb íze az üdítőnek.


Egy előre palackozott bolti üdítőhöz vizet töltve csak egy túlhígított üdítőt kapnál. Mondjuk ismerek olyat aki így issza őket, mert azt mondja, neki bejön az így kapott enyhébb íz. Mindenesetre ez így azért nem ugyanaz mint a szirupos kóla.

2020. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!