Az intro- és extroverzió olyan személyiségvonás, ami arra utal, mekkora társaságigénye van az embernek. Vagyis egy introvertált jobban érzi magát szűkebb körben, az extrovertáltnak pedig kell a nyüzsgés, hogy normál szinten működjön. Ha Neked nagyobb a társaságigényed, de valahogy nem megy a barátkozás, akkor lehet, hogy extrovertált vagy, viszont valami miatt ezt az igényedet nem tudod megvalósítani. Ez viszont változtatható, tehát nem egy veleszületett beállítódás (megjegyzem az intro/extroverzió sem feltétlenül, de eléggé temperamentum-jellegű, vagyis legfeljebb csak hosszú távon, lassan változik, és az sem egy "fejetetejére állás".
2017. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az én esetemben arról van szó, hogy régen extro és intro között voltam (de lényegesen nyitottabb, közvetlenebb, mint most), de aztán külső hatások miatt befordultam, és nagyon introvertált lettem. Szerinted hogyan lehetne változtatni?
2017. márc. 8. 18:31
3/5 anonim válasza:
Ez az intro, extro dolog amennyire én tudom egy idegrendszeri beállítottság. Szóval ha te tényleg introvertált vagy, akkor soha nem fogod jobban érezni magad nagy tömegben mint 3-4 ember társaságában.
De ha lelki problémák miatt mondjuk szorongsz, esetleg ha elhagytak a barátaid stb.. akkor ez egy idő után megszűnik, mikor új közösségbe kerülsz lesznek új haverok, s újra "extrovertált" környezetet építesz ki magadnak. Nem tart örökké ez az állapot.
Én nem tudom mi vagyok, nekem is teljes mértékben jelen vannak a lelki problémák, és elképzelni nem tudom mitől érezném jól magam, ha sokat vagyok társaságban nyugalomra vágyok, ha nyugalmam van társaságra.. Lényeg hogy minden helyzetben szorongok :\.
2017. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 A kérdező kommentje:
Szia!! Neked is koszonom a valaszt! Hat igen, a barataim elhagytak, ezert is fordultam magamba. De egyebkent kisebb tarsasagban erzem jol magam (3-4 fo) de egyedul nagyon nem szeretek lenni, mostanaban megis ez jut nekem.
Es azt hogy mindenhol szorongsz, nalad mi valtotta ki? :( ez a jelenseg nekem is ismeros ... :-/
2017. márc. 8. 20:42
5/5 Psycho válasza:
Nehezebb időszakban az valahol egy természetes reakció, ha jobban magába fordul az ember, hiszen a figyelmének a fókuszát (akár tudatos akár tudattalan szinten) leköti az azt kiváltó probléma, így kisebb tér jut a külső dolgokra. Ha ezt sikerült megoldani / feldolgozni / elengedni, akkor utána ismét nyitottabb lehet az ember. Előfordulhat, hogy külső segítségre van szükség. Ez nem feltétlenül jelent szakembert: egy elfogadó, türelmes, jó baráti és/vagy munkahelyi környezet is sokat segíthet - ha van kire számítson az ember, van akivel megoszthatja a problémáit, az már egy jó irány.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!