Miért gondolják sokan, hogy a vallásos nevelés hátrány?
Mert egyből mindenkinek a bigott vallásosság, vagy a szekták ugranak be, amelyek jóval többet ártanak, mint használnak.
A "megengedő" vallásosság szerintem lehet követendő példa, amikor a szülő csak utat mutat és a gyerek eldöntheti, hogy akarja-e ezt az utat, vagy sem.
Ezt a témát időzíteni kell helyesen. Az a ciki, amikor alig pár óra ismerekedés után már erről beszélsz, sőt egyesek még a bemutatkozásba is beleszövik ezt.
Vallásos nyomulásnak értelezik az emberek azt, ha túl korán beszélsz erről. Én pl. a nagyon közeli barátokkal vagy rokonokkal beszélek csak ilyesmiről, ha szóba kerül.
Szinte minden ember, akik egy kicsit is keresztény hitben lett nevelve, bármilyen vallásban, kapott vallásos nevelést. Ha pedig zavarnak a szidások, akkor arra hívd fel a figyelmet, hogy ne beszéljenek csúnyán, fogalmazzák át, mert nagyon nem szép, ne pedig arra vetítsél, hogy te milyen vallásos nevelést kaptál, mert nem érdemes.
Ha nincs "gondolati terror", azaz szabadon alakíthatod a világnézetedet, akkor nem baj. Sőt, sokszor még jobb, támogatóbb is a közeg.
Én pl. vallási iskolába jártam, mégsem lettem vallásos, nem is erőltették túlzottan a szemléletet, meg lehetett nyilvánulni úgy, ahogy szerettél volna, nem torkolltak le, hogy "ez nem keresztényi szemlélet", vagy "ellentétes a Bibliában leírtakkal".
Szóval vallásos nevelés és vallásos nevelés között óriási különbség van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!