Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kétségbeesett vagyook. Segíten...

Kétségbeesett vagyook. Segítenétek!?

Figyelt kérdés
Egy elit gimibe járok , fél évkor mentem át.... Mindenki utál , " állatfajzatna neveznek ". Nem értem , mmiért , nem vagyok gonosz , hülye se vagyok , és én csak csendesen hallgatoma mocskolodásokat , és ne szólok vissza . Persze tudom hogy ez a fajta szubmisszív magatartás nem vezet sehová. De többször megtörtént már velem h bántotta , és biztos h bennem is van hiba . De nincs erőm védekezni , nincs erőm szólni . Az ofőnk meg helyt ad ennek a ronda dolognak , mondván h furi jelenség vagyok..(ilyet h tehet egy tanár??,egy ország legjobb 10 középiskolájában lévő intézménybe) bemártanak az ofőnél,mit csináljak , ?Napi szinten jőárok misére , keresek valamilyen megerősítést , antidepressszánsokat szedek , és az öngyilkosság felé torlódok... Pedig voltak céljaim orvosira akartam menni. Jó jegyeim vannak ( voltak )Nyelvekből jó vagyok.De már nem érdekel semmi.l.

2014. máj. 21. 23:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :( nem csak kémia , biosz faktos vagyok:(
2014. máj. 21. 23:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam, hogy az elit kevésbé elfogadó az újjal, mint más iskolák. Lehetséges, hogy más környezetből jössz, mint a többiek, másként öltözködsz vagy más a szóhasználatod. Ha maradni akarsz némileg be kellene illeszkedned. Sajnos pont az elit iskolák világa a legkegyetlenebb... Biztos vagyok benne, hogy egy nagyszerű személyiség lehetsz, de sajnos nehéz ilyen helyzetben a váltás. Csak annyit tudok mondani, ha nem akarsz váltani, akkor kitarts, szorítok neked. Próbálj meg egy kicsit bealakulni, némileg lemásolni valakit. Sajnálom, hogy ez történt.
2014. máj. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :( de tényleg :)
2014. máj. 22. 00:09
 14/16 anonim ***** válasza:

6-os ez nem igaz, hogy csak elit gimiből lehet orvosira menni...


Kérdező, ha tényleg érzékenyebb vagy, akkor jó ötlet lehet a suliváltás, főleg ha ekkora tirpákok mind az osztálytársaid, mind az osztályfőnököd.

2014. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szóval annyit tudunk mondani összességében, hogy gyerekként, gimiből nézve sokkal kevesebb lehetőség látszik annak, mint ami a valóságban van. Én ha visszamehetnék, több hangsúlyt fektetnék a jó élményekre, mint az iskola erősségére, mert felnőttként már látom, hogy messze nem igaz, hogy feltétel bizonyos dolgokhoz pont az a suli.

De hogy ha azt nézed, hogy szedsz gyógyszereket, és a közeg egyáltalán nem abba az irányba visz, hogy ebből a betegségből javulj, hanem ront is még rajta, akkor már látni, hogy nem éri meg. Sőt, én így, ebben a suliban, osztályban cakklipakli veszélyeztetve látom, hogy lesz elég erőnléted, lelki muníciód érettségizni, OKTV-zni, felvételizni még 13 hónap múlva is, ha már 3-4 hónap után így le vagy harcolva attól, ami ott megy.

2014. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 pelgrim ***** válasza:

Kedves kérdező, ebből az áldatlan állapotból bárhogyan is, ki kell emelkedned. Végigolvastam a válaszokat, sok jó dolgot írtak. Iskola váltás, vagy gyógyszerek segíthetnek, de csak ideiglenesen. A bajok gyökerei megmaradnak mindaddig míg te egy helyes öntudatra, önbizalomra, ön-becslésre szert teszel.


Gondolatink, érzelmeink, véleményeink, stb. úgy vesznek körül bennünket, mintha sötét felhők lennének, hosszú, horgokkal teli nyúlványokkal. Embertársaink érzik ezt, és nem lehet elkerülni hogy 'beleakadjon' valaki, akkor jönnek a megjegyzések, beszólások, stb. Egy helyes öntudattal, önbizalommal ezek a 'sötét felhők' feloszlanak.


Vedd tudomásul, hogy te Isten tökéletes ötlete vagy Önmagáról, az Isten egyszülött Fia/Leánya, semmivel se kevesebb. Váljon ez a tudat egy élménnyé benned, ez megvéd téged nem csak eféle támadások ellen kívülről, hanem megóv attól, hogy te bántalmazz másokat. Ha ez sikerül, akkor magasra kiemelkedsz azok fölé akik ilyen gonoszan bánnak veled.


Hasonló, csak éppen még rosszabb negatív élményben volt nekem is részem. Most tudom, hogy a kiút az önismeret, a helyes öntudat, egy reális önbizalom (nem elbizakodottság!). Ami megtörtént nem lehet visszafordítani, egy ilyen negatív élmény elkíséri az ember az élete végéig, és bizonyos mértékben meghatározó további életére, viselkedésére, tetteire is.


Nekem sikerült kinőni belőle, annyira hogy már régóta semmi bajom másokkal, megbecsülésnek, tisztelnek örvendek, de elfelejteni máig nem nem tudok. Néha mikor eszembe jutnak az események, még mindig a gyűlölet ellen kell küzdenem amit akkor belém ültettek...

2014. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!