Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha utcán, buszon egy ismerős...

Ha utcán, buszon egy ismerős olyan privát dolgokat kérdez amire nem akarsz válaszolni, miket mondanál?

Figyelt kérdés
Pl hol dolgozol, párod mit csinál, egészségedről kérdez, esetleg pénzügyekben vájkál, szóval amihez nincs köze.
tegnapelőtt 13:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
"Erről nem szeretnék beszélni", "Erről nem szeretnék most beszélni". Ha meg erősködik, akkor jön a "Ne haragudj, de ez magánügy / nincs hozzá közöd".
tegnapelőtt 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Na de milyen a semmitmondó kitérő válasz?
tegnapelőtt 16:47
 13/16 Metionin ***** válasza:
71%

#12. Pl. ilyenek, bár előrebocsátom, hogy nálam ezek nem jöttek be, nem esett le nekik, hogy be kéne kussolni, ugyanúgy firtatták tovább.

- Apád hol dolgozik? - Ahol eddig.

- Mennyit keresel? - Amennyit eddig. /Eleget, köszönöm.

- Mikor csinálsz már ezt meg azt (házasság, gyerek, stb.) - Majd ha úgy döntök.

tegnapelőtt 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

#13: Ezek helyett én:

- Apád hol dolgozik? Megmondom, elvégre nem titkosügynök, de erre is lehet mondani valamit, valami mittudom én milyen kft-nél, mindig elfelejtem a nevét vagy ilyesmi.

- Mennyit keresel? Változó, mikor mennyi attól függ hány munkaóra van, volt-e túlóra, mennyit voltam éjszakás stb-stb, egyszer ennyi, másszor annyi, nem túl sok, de megvagyok.

- Házasság, gyerek meg ilyesmire csak annyit mondok, hogy ezt nem lehet tervezni, amikor eljön az ideje.



De a lényeg: miután elütötte az ember a kérdést azonnal kérdezősködni kell az illetőről, mert mindenkinek a kedvenc témája saját maga, rögtön elfelejti, hogy még kérdezősködni akart.

tegnapelőtt 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8 Nem olyan biztos az, narci nagyanyam, aki tudatosan elvezi a hatalmat, o biztos tudataban van. Igen, o mondta hugomnak, hogy a p.najaval kell manipulalnia a ffiakat, nekem is mondta mit hogyan mondjak masoknak, hogy "engedelmeskedjenek". Boderline anyam is tudja, hogy a papucs apamat elnyomja es "van hatalma" felette, igy fogalmazott. De az jo, hogy a te csaladod ezek szerint legalabb nem ennyire degeneralt, igy nagyon jogiszemu vagy...
tegnapelőtt 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#12. "Na de milyen a semmitmondó kitérő válasz?"


A miért szeretnéd tudni?, amit a #4-ben írtam, pont ilyen semmitmondó válasz, amitől viszont nem kell magad bunkónak érezned. Több hozzászóló is azt írta, hogy válaszolni sem akar érdemben, meg bunkó sem akar lenni, hát tessék, ott a válasz, amivel nem is mond semmit, nem is bunkó, meg még a beszélgetés fonalát is átveszi, hisz ő kérdez.


Ha rávágja a másik, hogy "csak úgy", akkor mondhatod, hogy "Akkor nem is érdekel igazán?", ha "jóvanna, csak szerettem volna tudni...", akkor ragaszkodhatsz ahhoz, hogy "De miért szeretnéd tudni?", előbb utóbb leesik neki, hogy egy ideje már ő válaszolgat csupa kellemetlen kérdésre...

tegnapelőtt 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!