Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem válaszolnak az...

Miért nem válaszolnak az ismerősök, miért lett annyira divat az hogy másokat csak úgy minden előzetes nélkül ignoráljunk?

Figyelt kérdés

Van több egyetemi ismerősöm akiket már bő 3 éve ismerek. Lányok, fiúk vegyesen. Viszont többeknél azt tapasztalom hogy bizonyos kérdésekre egyszerűen semmit nem reagálnak. Pedig ezek nem személyes kérdések. Egyik fiú ismerősömtől azt kérdeztem meg például, hogy most januárban záróvizsgázol Te is? Mivel 4-en csúsztunk egy félévet. Egy másik lánytól azt kérdeztem aki nyáron végzett hogy milyen szakképzést nézett ki, mivel szó volt arról hogy ki mit tervez, erre írta hogy még egy szakképzést kinézett magának és kíváncsi voltam mi az, erre rákérdeztem. Már 1 hete meg sem nézték, el sem és nem is válaszoltak. A lánnyal korábban többször is beszélgettünk ezzel kapcsolatosan, magát a szakképzést is ő hozta fel. A fiúval is beszélgettünk, nem voltunk ugyan jóbarátok de azért el tudtunk beszélgetni egyetemi dolgokkal kapcsolatosan.

Számomra olyan fura hogy amire van kedvük arra válaszolnak, a többit meg szó nélkül hagyják, mindegy mit kérdez az ember? Én bő 10 évvel idősebb vagyok a csoporttársaimnál, így engem még anno úgy neveltek hogyha kérdeznek arra illik valamit válaszolni, felelni ha mást nem, legalább azt hogy ne haragudj de erre nem akarok válaszolni, ez személyes vagy bármit. Ezért olyan fura nekem ez a helyzet. Utálok bármit is bárkire ráerőltetni de tényleg ez manapság a normális hozzáállás egy ismerőshöz hogy egy szó nélkül ignoráljuk (vagy mondhatnám profánul hogy leszarjuk) ha éppen olyat kérdez amire nincs kedve válaszolni? Vagy én vagyok túl maradi és ez teljesen elfogadott mondjuk az ismerősök között?



#ismerős, kapcsolattartás, ignorálás
2022. dec. 6. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%

A képlet egyszerű!

Azon a tévképzeteden vagy képtelen túllépni, hogy az embereknek kutya kötelessége 7/24-ben a rendelkezésedre állniuk!

Lehet, hogy ez fizikai fájdalmat okoz neked, de ez akkor sem így van, - mert van saját életük azon túl is, hogy pitiáner kérdésekre válaszoljanak, ha kell, ha nem.

Ennyi!

2022. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%
Engem is ugy neveltek anno, hogya valaszolni KELL. Nem, nem kell. Ha olyat kerdez, amivel atlepi a hataraimat, arra egyszeruen nem valaszolok. Mert koze sincs hozza, tapintatlannak is erzem, tolakodonak. Ez nem kedv vagy nem kedv kerdese, nem errol szol a tema.
2022. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Pontosítsunk: a Te ismerőseid. Akikkel szerintem nincs különösebben szoros kapcsolatod, és akik talán hanyagolják a Messengert, amennyire tudják.
2022. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%

A kedvencem:


Én 14:40: 15:00-tól éjfélig nem vagyok elérhető, mert dolgozom.

Ő 14:42: Oké

Én 14:45: Addig is szia

Ő 14:50: Szia

Ő 15:10: Mizu:

Ő 15:20: Miért nem írsz?

Ő 15:35: Haragszol?

Ő 16:40: Nem is írsz

Ő 17:20: Jól van, milyen vagy

Ő 18:50: Ha nem válaszolsz, tiltalak

Ő 19:43: Írjál már, ne legyél már ilyen

Ő 20:20: Nem akarsz velem beszélni?

Ő 21:10: Valami rosszat mondtam?

Ő 22:05: Na jó éjt

Ő 23:40: Tudod mit?

<TILTOTT>

2022. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%
#4 Pontosan ez az. Szeretem az ilyen hiszterikus figurakat, akik maguk vegzik el a piszkos munkat. Erted. >;-)
2022. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

1-es Kicsit figyelmesebben olvasd már el kérlek a kérdés leírást ha már válaszolsz. A kérdés leírásánál benne volt:


"Már 1 hete meg sem nézték, el sem és nem is válaszoltak"


A lánnyal amúgy korábban napi szinten beszéltem. Akkor mit írsz ilyet hogy 7/24-ben rendelkezésükre kell állniuk? 1 hét nem volt elég hogy elolvassa amit írtam, mikor pár előtte való nap meg ahogy elküldtem az üzenetet egyből volt ideje megnézni és válaszolt is? A mesékből már kinőttem.


"Lehet, hogy ez fizikai fájdalmat okoz neked, de ez akkor sem így van, - mert van saját életük azon túl is, hogy pitiáner kérdésekre válaszoljanak, ha kell, ha nem."


Attól hogy van valakinek saját élete szerintem az 1 hétbe beleférne hogy valamit válaszoljon ami kb. pár másodperc, nagyjából ennyi időt venne igénybe leírni egy szakképzés nevét.


2-es, "Ez nem kedv vagy nem kedv kerdese, nem errol szol a tema." Akkor miért hozta fel témának a csoporttársnőm hogy egy szakképzést el akar kezdeni ha nem akarta vagy túl személyesnek gondolta megmondani hogy mi a szakképzés neve? Nekem ez nem tűnik túl személyes vagy akár tolakodó kérdésnek.


3-as, előtte rendszeresen beszélgettünk messengeren, főleg a lánnyal kb. fél órán át még azon a napon amikor a szakképzéssel kapcsolatos kérdést kiírtam amire már nem válaszolt és meg sem nézett. A fiú csoporttársammal is beszélgettünk már több alkalommal. Akkor nem hanyagolták a messengert? Ráadásul furcsa mód nem ez az első ilyen eset és nem csak velük, hogy csak így hirtelen eltűnnek. Csak így nehéz megérteni hogy miért.


4-es ez mind nagyon szép, csak egy bibi van, 1 hétről beszélünk és nem egy fél napról, valamint nem beszélve arról, hogy semmi ilyet nem írt egyik ismerősöm sem "hogy bocs holnapig vagy x ideig nem leszek elérhető", hanem csak így szó nélkül "ghosttoltak" 1 hete. Így a válaszodnak annyi köze van a kérdésemhez mint a Hofi Géza: A disznó mennyit fog fialni kabarénak.

2022. dec. 6. 14:17
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

Neked van "igazad", - nekem meg nyugtom!

-Én válaszoltam a kérdésedre, te meg vitatkozzál csak tovább itt magaddal!

Jó mulatást! :DDDDDDDDDD

2022. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
9%
Neked semmi se jó, tipikus magyar vagy...
2022. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is van, hogy egy sűrűbb héten nem érek rá a 28. ismerősöm small talkjára. 🤷‍♀️

Nem vagy prioritás az életükben. És ez szerintem teljesen normális.



Amúgy miért kellene mindig válaszolni? :D

2022. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát, levontam a tanulságokat belőlük!
2022. dec. 6. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!