Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem válaszolnak az...

Miért nem válaszolnak az ismerősök, miért lett annyira divat az hogy másokat csak úgy minden előzetes nélkül ignoráljunk?

Figyelt kérdés

Van több egyetemi ismerősöm akiket már bő 3 éve ismerek. Lányok, fiúk vegyesen. Viszont többeknél azt tapasztalom hogy bizonyos kérdésekre egyszerűen semmit nem reagálnak. Pedig ezek nem személyes kérdések. Egyik fiú ismerősömtől azt kérdeztem meg például, hogy most januárban záróvizsgázol Te is? Mivel 4-en csúsztunk egy félévet. Egy másik lánytól azt kérdeztem aki nyáron végzett hogy milyen szakképzést nézett ki, mivel szó volt arról hogy ki mit tervez, erre írta hogy még egy szakképzést kinézett magának és kíváncsi voltam mi az, erre rákérdeztem. Már 1 hete meg sem nézték, el sem és nem is válaszoltak. A lánnyal korábban többször is beszélgettünk ezzel kapcsolatosan, magát a szakképzést is ő hozta fel. A fiúval is beszélgettünk, nem voltunk ugyan jóbarátok de azért el tudtunk beszélgetni egyetemi dolgokkal kapcsolatosan.

Számomra olyan fura hogy amire van kedvük arra válaszolnak, a többit meg szó nélkül hagyják, mindegy mit kérdez az ember? Én bő 10 évvel idősebb vagyok a csoporttársaimnál, így engem még anno úgy neveltek hogyha kérdeznek arra illik valamit válaszolni, felelni ha mást nem, legalább azt hogy ne haragudj de erre nem akarok válaszolni, ez személyes vagy bármit. Ezért olyan fura nekem ez a helyzet. Utálok bármit is bárkire ráerőltetni de tényleg ez manapság a normális hozzáállás egy ismerőshöz hogy egy szó nélkül ignoráljuk (vagy mondhatnám profánul hogy leszarjuk) ha éppen olyat kérdez amire nincs kedve válaszolni? Vagy én vagyok túl maradi és ez teljesen elfogadott mondjuk az ismerősök között?



#ismerős, kapcsolattartás, ignorálás
2022. dec. 6. 13:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
54%

"előtte rendszeresen beszélgettünk messengeren, főleg a lánnyal kb. fél órán át még azon a napon amikor a szakképzéssel kapcsolatos kérdést kiírtam amire már nem válaszolt és meg sem nézett"

. Nyilván szubjektív, de lehet, hogy neki félóra bőven elég volt belőled aznapra... és a végén annyit látott, hogy "na, már megint írt...".

Ennyiből nem derült ki, milyenek voltak azok a beszélgetések.


Másrészt meg nem szabad az ilyen eszközökből messzemenő következtetéseket levonni: volt, hogy a feleségemnek küldtem Messengeren egy linket, de egyszerűen át sem ment, pedig semmi hibát nem jelzett.

2022. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Engem csak az idegesít, amikor tudom, hogy az illetőnek van okosóràja, okostelefonja, és minden úgy van neki beállítva, h egyből megkap mindent, és akkor egy nap múlva azzal jön, h bocs nem láttam h írtál, vagy nem néztem a viberen/messengerem. :D

Engem konkrétan nem az zavar, h nem ír, meg hogy el sem olvassa, hanem h jön a kamu dumával. :D

Én meg szoktam konkrétan mondani, h figyi ez nem cset, nekem sincs mindig kedvem irkálni, meg beszélgetni, majd írok ha úgy érzem meg lesz rá ingerenciám.

2022. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, neked van igazad. Nem kisarkított példákat kell venni, mint amit a 4-es írt, hogy kb. már zaklat a másik, és nem érti meg, hogy nem mindenki foglalkozik percenként a messengerrel. Ha ír egy ismerős normálisan, mindig válaszolok, akkor is, ha nem olyan érdekes témát dob fel. (Max. ilyenkor próbálom hamar rövidre zárni.) Akinek az a normális, hogy válaszolunk, ha kedvünk van, az azt is ugyanilyen könnyen veszi, ha ő kerül olyan helyzetbe, hogy egy számára fontos kérdésre nem kap választ? Ill. élőben is az a módi, hogy mondjuk munkatárs kérdez valamit szünetben, és ha uncsi a kérdés, félrefordítja a fejét? Amúgy érdekes, mert az ismerkedéses sztoriknál meg sokan vannak itt úgy a Gyakorin, hogyha 5 percen belül nem válaszol a partner, akkor már tuti leszar:-) Nem végletekben kell gondolkodni, de én futó ismerőst is emberszámba veszek.
2022. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánok egyik oldal mellett sem érvelni, hogy ez mennyire jó vagy rossz dolog. A többség elég jól rámutatott mindkét oldal érveire. Csupán két rövid tényt szeretnék megosztani, a múlt és a jelen kapcsán, amik eddig szerintem kimaradtak.


1. A világunk rendkívüli módon felgyorsult. Erről lehetne vitatkozni hogy jó-e vagy sem, a lényeg az hogy megszámlálhatatlanul több inger bombáz minket, mint mondjuk anno a 80-as 90-es években. Mostanra az egész internet is kb erre épít, egyfajta inger és figyelemháború zajlik a felhasználók figyelméért, reklámok, felugró üzenetek, élénk színek és rengeteg kéretlen szöveggel bombázás. Rengeteg kommunikációs platform, közösségi oldalak, üzenetek, bőség zavara. Ebben a mesterségesen generált zajban bizony nagyon könnyen elvész 1-1 üzenet, akár meg is feledkezik róla, vagy képtelenségnek tartja válaszolni, a rengeteg másik dolog mellett. Innét prioritás kérdése, hogyan kezeli, úgymond mire lesz ideje mire nem.


2. A trendek valóban változtak. Manapság pl ottvan a ghosting is mint jelenség. Régebben ez se volt annyira jellemző, mostanra úgy látom eléggé általános lett. És ha ezt végig gondolja az ember, hogy mi is van mögötte, szerintem szintén sok mindent elmond a jelen korról.

2022. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

#12

Akinek van internetelérése meg okostelefonja az nem lehet elfoglalt, vagy mi? :D


Ezt utálom az internetben, alapelvárássá vált hogy 0-24-es ügyeletet tartson az ember és minden fiszfasz pletyizésre 5 percen belül kellene válaszolni....


(Amúgy meg a messenger többször nem jelzi a bejövő üzenetet, mint ahányszor igen. :D)

2022. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#6 Nem kisertem figyelemmel soha a Hofi mukodeset, tul sok, tomeny es mint ilyen, untat. Te is igy jartal az ismeroseiddel. Ez van. >;-)
2022. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%

15. Ha téged csak fityfasz pletyizéssel keresnek meg az a te bajod. Én akkor írok valakinek, ha akarok is valami konkrét dolgot.

És ennek ellenére sem várom el, hogy 5 percen belül válaszoljon, csak ne nézzen hülyének a kamu dumáival, hogy nem látta, mert a felhasználók 90%-ának tuti feldobja egyből a telefonja is.

Valaki meg direkt inkább el sem olvassa, hogy ne kelljen válaszolnia, más meg azért sértődik meg, hogy látja h elolvasta, de baszik válaszolni.

2022. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17

"Ha téged csak fityfasz pletyizéssel keresnek meg az a te bajod."

Nem tudom hol írtam, hogy csak azzal keresnek. A kérdésben ilyesmi témák voltak, azt hittem a kérdésről folyik a diskurzus.


"ne nézzen hülyének a kamu dumáival, hogy nem látta"

Én továbbra se értem, hogy miért lenne "kamu duma" az hogy valaki el van havazva és ezer más dolga is van mint a chateket nézegetni...

2022. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

18. Továbbra is játszod a hülyét, na pont az ilyeneket utálom! Mondtam már,hogy a többségnek úgyis úgy van beállítva, hogy a lezárt telefonnál is feldobja az üzenetet, meg se kell nyitni, úgy is el tudja olvasni. Ugyanez az okosóra, csippan neki, ránéz, mintha az időt nézné, és már el is olvasta. Nem véletlen veszik ezekez a szarokat.

Nekem ne mesélje be se ki h fél napig rá se néz a telefonja kijelzőjére, amikor még szarni is azzal jár az ember.

Mondom nincs azzal baj, ha "nem olvassa" el az ember, csak akkor mondja azt, hogy leszarta vagy nem érdekelte, minthogy a "nem láttam", "nem voltam belépve" stb. dumával jön.

2022. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#19

"Mondtam már,hogy a többségnek úgyis úgy van beállítva, hogy a lezárt telefonnál is feldobja az üzenetet"

Mondtam már, hogy többször nem dobja fel mint ahányszor igen.

Ha ki van nyomva az alkalmazás, akkor konkrétan soha.

Okosórám volt, de első dolgom volt kikapcsolni a messenger értesítéseket rajta.


"Nekem ne mesélje be se ki h fél napig rá se néz a telefonja kijelzőjére"

??

Csak mert te nem csinálsz ilyet, mástól is csak mese lehet? Nekem van több ismerősöm is aki nem akarja/tudja nézni a telefonját napközben pl.


Nincs azzal baj, ha te egész nap a messengert bújod, de ne mondd azt hogy mindenki ugyanolyan mint te, mert nem.

2022. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!