Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha utcán, buszon egy ismerős...

Ha utcán, buszon egy ismerős olyan privát dolgokat kérdez amire nem akarsz válaszolni, miket mondanál?

Figyelt kérdés
Pl hol dolgozol, párod mit csinál, egészségedről kérdez, esetleg pénzügyekben vájkál, szóval amihez nincs köze.
tegnapelőtt 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

"Hát erről nem szeretnék beszélni."


Ennyi.

Furcsa, hogy felnőtt embernek ezt külön meg kell mondani, magától nem jön rá.

tegnapelőtt 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Visszakérdeznék hogy mi köze hozzá.
tegnapelőtt 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
nem csak utcán, buszon, de akár messengeren is ha ilyet kérdez, ahogy 2-es írja mi köze hozzá?.
tegnapelőtt 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

"Az erről nem szeretnék beszélni." önmagában azt jelenti, hogy valami bajod van az adott területtel. Lehet, hogy a környezetednek már ehhez sincs semmi köze. Lehet, hogy amúgy sikeres is vagy az adott területtel, de nem akarsz beszélni róla, viszont a fenti mondattal azt a képet közvetíted, hogy neked ott gondjaid vannak.


Ennél kifinomultabb (és minden olyan kérdésnél működik, amire nem akarsz válaszolni), hogy "Miért szeretnéd tudni?" (Nem "Miért kérdezed?" - mert rávágja, hogy "csak úgy", és megint nálad pattog a labda.)


A legtöbb ember itt rájön, hogy nincs akcaptálható indoka a kérdésének.

tegnapelőtt 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Semmitmondó, kitérő választ adok. A mi közöd hozzá elég bunkó, akkor is, ha tényleg semmi köze hozzá.
tegnapelőtt 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
81%
Régen gyakran előfordult, ingáztam gimibe és sokszor megtalált valami random ismerős vagy szüleim ismerőse, előfordult hogy azt sem tudtam, ki az. Kérdezősködtek volna mint állat, néha egészen furákat is de az általános dolgokon kívül, amiket úgyis mindenki tud a községben, nem válaszoltam. Azt mondtam, hogy magánügy vagy hogy ha érdekli, kérdezze meg apámat/anyámat. Terjesztették is, hogy velem nem lehet beszélgetni, hát ha a beszélgetés nekik az, hogy privát dolgokban vájkálnak, akkor tényleg nem.
tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
5 A taplo az, aki tapintatlanul vajkal... meg lehet neki mondani egyenesen is, ha megsertodik, legalabb ne beken hagy.
tegnapelőtt 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
#7: A tapló nem tudja magáról, hogy az. Én viszont ha úgy viselkednék tudnám magamról, hogy most az vagyok és nem szeretek az lenni, szóval inkább kerülöm az ilyet.
tegnapelőtt 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

#4:

Jól van bölcsészke, maradjál már nyugton.

tegnapelőtt 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az elég bunkó stílusú megjegyzés, higy mi köze hozzá. Ilyet nem mond egy kulturált "felnőtt", ha már itt tartunk.
tegnapelőtt 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!