Mi az ok, hogy könnyebb lett a kommunikáció mégis nagyobb lett a távolságtartás?
Mert lehetőség van megválogatni, kivel kommunikáljon az ember. Már
nem annyira elvárt a kötelező jópofizás.
több millió év biológiai-fizikai, spirituális, tér-idő, stb., akármi valóságát nem fogja megváltoztatni 25 évnyi internetezés a bolygón.
az ember mindig is egy olyan kétlábú élőlény volt, aki mendegélt valamerre, találkozott egy másik kétlábúval, és eldönthette, hogy beszélget-e vele, vagy megy tovább. ennél ez soha nem volt több.
aztán jött egy olyan kényelmes megoldás, hogy a fotelből lehet végtelen számú emberrel "találkozni", de ezek nem valós találkozások.
az, hogy egy nő trécsel egy fickóval neten, majd másnap letiltja, és trécsel egy másikkal, és ezt csinálja évek óta, az nem valós.
az egy illúziója a társkeresésnek, ami soha nem fog működni.
az igazán nagy illúzió, hogy az emberek azt hiszik, hogy "kommunikálnak" a neten, pedig a valóság az, hogy gyakorlatilag saját magukban beszélnek, miközben néznek egy kijelzőt, vagy monitort.
nincs ott a másik ember. nincs sehol a nick, nincs sehol a fészbukos adatlap, nincs sehol az, aki dobta a lájkot, és nincs sehol az sem, aki jobbra húzott. az egész nem létezik.
erre még rájön, hogy az emberek többsége SENKIVEL sem akar beszélgetni az utcán, idegennel. mindenki kerül mindenkit. arrébb állnak a villamoson, elfordítják a fejüket, ha esetleg valaki kérdezne valamit, vagy pofákat vágnak, ha az irodában jön oda az idegesítő kolléga, vagy valaki megkérdezi a teremben, hogy beszállhat-e.
az emberek valójában nem kíváncsiak más emberekre a valóságban.
aztán hazamennek, és leülnek az 1700 ismerősös fészbuk adatlapjuk elé, megnyitnak 2 fórumot, és egy társkeresőt, és megpróbálják kiélni azt, amire valójában nem vágynak a való életben, de mégis, muszáj valamiféle közösségi hangulatú szarságot csináljanak, ami kielégíti az egójukat, azt, aminek az ívén azt érzik, hogy részei a nagy egésznek.
ez egy akkora ellentmondás, hogy bőven illúzióvá teszi az internetet.
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, de vajon mennyien fogják tudni értelmezni?
Mindenesetre érdekes, hogy az internet új mégis úgy kezelik az emberek mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
pontosan ahogy írod, úgy kezelik, mintha természetes lenne.
mi az egyik legtermészetesebb dolog egy ember lakásában...?
a wc.
na, az internet az emberiség végtelen méretű budija, nyilvánvalóan mindenkinek természetes, hogy szarik, pisál, fingik, hugyozik bele reggeltől-estig.
itt nincs felelősség, itt nem kell érteni semmihez, itt nem kell tudni fogalmazni, helyesen írni, nem kell, hogy legyen az embernek legalább minimálisan értelmes gondolata bármiről is, alapvető műveltsége, humora, tudása, vagy tehetsége.
ha nő, nem kell az sem, hogy embernek nézzen ki, lehet akármilyen undorító, ömleni fognak a lájkok gyengeelméjű férfiaktól úgyis, megkapja az egója, ami kimaradt a valóságából, stb.
ennél ez nem több, akárminek is tűnik.
illuzórikus szarodája az egónak, ami szemmel láthatóan kb. az egész bolygót kielégíti, és senkinek nincs hiánya semmire.
-Az emberek bizalmatlanok egymással szemben, az offline és online összegyűjtött tapasztalatok miatt, így eleve passzívabbak is.
-Sokaknak nincs kedvük, erejük netes kapcsolattartáshoz, vagy csak sokadik dolog a prioritások listáján.
-Lehet, hogy sokaknak elegük lett abból, hogy hamar és szinte bárminemű jel nélkül tiltják őket, vagy ghosting-ot kapnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!