Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az északi országokban, ahol...

Az északi országokban, ahol olyan hűvösek, távolságtartóak az emberek hogyan alakítanak ki barátságot, párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Én dolgoztam egy pár évet Angliában, de a helyiek nagyon távolságtartónak tűntek. Persze egy alap udvariasság megvolt, de az időjáráson kívül nem nagyon lehetett beszélgetni velük, a kelet-európaiak vagy indiaiak sokkal kedvesebbek voltak. Persze lehet ez csak azért volt, mert a bevándorló voltam, de úgy láttam egymással is elég hűvösek, mindenki individualistább, a saját komfortja érdekli csak, szomszédok is alig beszélnek, mindent szabályoznak. Másoktól hallottam hasonló sztorikat skandináv országokból is. Ilyen helyeken hogyan lehet közel kerülni valakihez? Ha tetszik egy nő, meg szabad szólítani vagy zaklatásnak veszi?

júl. 12. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Svédországban dolgoztam egy darabig és ők is zárkózotabbak. Segítenek egymásnak ha kell de alapvetően magukra számítanak. Más alapokon épül fel náluk az emberi bizalom és barátság.
júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Éltem 10 évet Svédországban, nehezebben barátkoznak de amikor megismerik egymást sokkal közvetlenebb barátság alakul ki köztük. Például az utcánkban egymás gyerekei vigyáztak az itt lakók. Vagy elment valaki nyaralni a szomszédja családjával együtt, pedig csak 2 éve laktak egymás mellett. Én nem tudtam svédül, velem csak formálisan voltak udvariasak, de lazán feljelentettek, mert az egyik fenyőfámmal valami kínjuk volt.
júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanúgy barátkoznak, nem is értem, miért bonyolítod túl a dolgot.

Skóciában élek, de több időt töltöttem Izlandon és Angliában. A barátkozás folyamata gyakorlatilag ugyanúgy zajlott, mint amikor Olaszországban, vagy akár Magyarországon éltem. Egy kicsivel nehezebben nyílnak meg, de ha már egyszer megtörtént, onnantól sokkal szorosabb barátságokat tudnak kötni a másikkal, mint azt te szerintem gondolnád.

Jobban elválasztják egymástól a magánéletüket és a munkahelyi környezetet, csak azért, mert kollégák valakivel, nem fognak egymáson lógni, mert vannak más, valóban közelibb emberi kapcsolataik.

júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szetintem még talán jobban is.

Itt nálunk most teljesen lehetetlen nőkkel kapcsolatba kerülni, úgy hogy ennél biztosan jobban.

Ha fiatalabb lennék, biztosan elköltöznék valahova külfökdre.

Állítólag a svéd nők, a svéd lányok nagyon nyitottak.

Észreveszik a férfiak érdeklődését és nyitottságát, és ha ők is szinglik, akkor nagy baj már nem lehet.

júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!