Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek megutálásából...

Az emberek megutálásából vezet visszafelé út?

Figyelt kérdés

Közhely, de végül is egyedül vagyunk.

Először csalódunk szüleinkben, testvéreinkben, egykori haverokban, barátokban, párunkban, majd egyre több vadidegenben is. Egy bizonyos életkor után úgy rendesen teli lesz a t.k.nk az emberekkel.

Ebből a megcsömörlött állapotunkból vezet még visszafelé út? Van akinek sikerült ez?



szept. 29. 23:48
1 2
 1/11 Kroms ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy mindenkiben csalódnod kell. Lehet, hogy veled van gond, ha csak ilyen élmények érnek.
tegnapelőtt 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Kizárni a negatív gondolatokat, vagy a jóra koncentrálni. Át kell formálni a hozzáállásodat -nem az emberekhez- hanem az élethez. Ez elfogja hozni azt is, hogy nincs benned az állandó gyűlölet meg frusztráltság az emberek iránt se. Akiben ott van az életöröm az nem utalja az embereket, másnem nem érdekli.


Btw erre az útra te is könnyen felléphetsz Jézus által.

tegnapelőtt 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon régóta nem csalódtam emberekben. Valószínűleg az a titka ennek, hogy nincsenek feléjük elvárásaim, amiknek ők nem-megfelelve végül csalódást tudnának okozni. Én a figyelés és megismerés híve vagyok.
tegnapelőtt 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jogos és jó kérdés:).

Az egyik kulcsmondat: magyarok vagyunk, így ez totál benne van a pakliban. Talán úgy tud(na) jóra fordulni a dolog, ha egy olyan környezetet talál az ember, ahol lát pozitív példát: nem b*tatják fölöslegesen egymást, hanem elfogadják a felek egymást, ugyanakkor építik egymást személyiségét.

De mivel a magyar nem ilyen...

tegnapelőtt 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Mert más népek olyanok? Ahogy átléptük a határt az emberek imádják egymást, zéró gyűlölet van mindenhol. De a magyar nem ilyen...
tegnapelőtt 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván nem csak ilyen élmények érnek, de nem is csak a Krisztusi szeretettől vezéreltek jönnek velem szembe folyamatosan. Nyilván velem is vannak gondok, de hát ki a tökéletes ebben a pénz és hatalom irányította világban.

Persze, hogy velem is van baj, mert pl nem tudom elfelejteni egyetlen sérelmemet sem, de ez tényleg baj? Jobb lenne, ha folyamatosan, újra és újra ugyan azokkal a trükkjeikkel szívatnának meg azok, akik azon az oldalon állnak?

Persze vannak apró kis örömök, rácsodálkozások az emberi jóságra, de a durva gonoszságok mintha maradandóbb, mélyebb nyomokat hagynának bennem.


#2 Jézust és útját, inkább ne is hozzuk ide, megpróbáltam követni és majdnem sikerült megölniük engem is az embereknek. Előbb válok most már inkább pokoli Joker-ré, mintsem újra olyan birkává, aki jóhiszeműleg megsegítené az embereket.

Vannak akiket a gonoszkodásuk éltet, ezek már úgyis menthetetlenek.

Még a pápa ellen is követtek el merényletet, pedig már ő tényleg igyekezett a lehető legjobb úton járni, amin földi ember haladhat.


#3 Nem x-elem le a válaszodat, de szerintem nem mindenki tud egy, a jóhiszeműség védőburka alatt élni. Olykor-olykor szükséges kilépni a komfortzónád adta biztonságos térből és akkor nem tudhatod, hogy majd kivel találod szembe magad, gonosszal, vagy jószándékúval. Irigylem azokat, akiknek a csak megfigyelés és megismerés is elég a boldoguláshoz. Ahhoz, hogy megfigyeld, majd megismerd a gonoszt, találkoznod is kell vele, nem? Vagy Te hogyan tudod elkerülni azt, hogy csalódás érjen az olyan emberek irányából?

tegnapelőtt 07:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 A 3-as vagyok, nem igazán értem, hogy miért az jött le neked a hozzászólásomból, hogy én még nem találkoztam sz.remberekkel és hogy valami jóhiszemű, biztonságos burokban élek. Engem iszonyú sok bántalmazás ért életem első felében, szóval távolról sem igaz ez az elképzelésed.


Az, hogy figyelek és megismerek pont ahhoz kell, hogy ki tudjam szelektálni, hogy kiket szeretnék és kiket nem szeretnék az életemben tudni. Közben tudom, hogy ezek az emberek is változhatnak, bármi történhet, így ha el kell őket engednem, hát elengedem. De ilyenkor nem csalódok, mert nincs a fejemben róluk valami idilli elképzelésem, aminek ha ők nem felelnek meg, akkor pofáraejtve érzem magam. Remélem, így már érthetőbb.

tegnapelőtt 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen, van.

Pl önfejlesztés, mivel veled van a fő baj.

Az, hogy valaki úgy komplett minden embert utáljon, eléggé sokat elmond.

Kb olyan ez, mint aki reggeltől estig fideszezik, meg o1g, csak mert szerencsétlenkedik az életben, ahelyett, hogy tenne érte, hogy jobb legyen.

A sikeres vállalkozó helyt áll minden helyzetben, és nem a környezetét okolja.

Alapmottó.

Nekem is van egy ilyen "emberutáló" ismerősöm, kb negyed óra alatt képes összeveszni bárkivel, aki él és mozog.

Mindenen besértődik, mindent magára vesz, azt élvezi, ha valakit bánthat, alázhat, idiótának nézhet, okoskodik, stb.

Szinte csak a kutyája van egyedül, bár szerintem még vele is összeveszik naponta 30x. Csak csóri kutya képes feltétel nélkül szeretni.

tegnapelőtt 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Igen, köszi, így már érthetőbb.


#8 De jó, hogy hoztad ezt a vállalkozós dumát. Pont most van csak igazán tele a tköm mindkét politikai oldal reprezentánsaival ezen a téren. Szóba se állnak az emberrel, ha nem totoya hilux-al mennek hozzájuk valamit legyártatni.

Légyszi ne keverj azokkal az ismerőseiddel, akik gyárihibásak. Én alapból teljes jószándékkal indultam neki ennek a világnak, csak az eltelt sok évtized keményítette meg ennyire a szívemet, lelkemet.

tegnapelőtt 10:41
 10/11 A kérdező kommentje:
#4 Nem tudom azt, hogy ez ennyire csak magyar specialitás lenne-e, mert nincsenek nemzetközi tapasztalataim. Vannak viszont emlékeim nagyon rendesen - már-már baráti módon - viselkedő honfitársaimról is. Főleg az idősebb generációkból. A korosztályomból, generációmból már jóval kevesebb ilyenre emlékszem. Milyenek lesznek a gyerekeink? Vannak aggasztó jelek. Porbafingó kis tökmag kölök olyan tiszteletlenül tud megnyilvánulni az apja korabeli idegen felnőtt felé, hogy a hajam égnek áll tőle. A letegezés, a totál hülyének nézés zsigerből alap nála, meg ilyenek. Mondjuk amikor szóba elegyedek vele, akkor azért már tud csökkeni az egója és összezavarható könnyen, de hát akkor is, hogy az anyjukba vannak ezek nevelve, ha már ebben a korban is ilyenek.
tegnapelőtt 10:57
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!