Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakit bántanak vagy...

Ha valakit bántanak vagy piszkálnak iskolában, akkor miért pont azt tanácsolják az áldozatnak hogy álljon ki magáért, verje meg őket?

Figyelt kérdés

Meg azt is mondják hogy ne foglalkozz velük, csak viccelnek, nem gondolják komolyan.

Értem én a logikát, hogy utána lehet békénhagyják, leszállnak róla mert látják hogy ő is visszatud vágni. De sajnos a valóságban ez egészen máshogy működik. Ilyenkor vagy az van hogy többen mennek rá egy emberre és az illetőnek alapból sincs sok önbizalma, kurázsija. Van olyan is hogy egy nagyobb darab, magasabb gyerek zaklatja a másikat és van alapból egy elnyomó/domináló kisugárzása. Ezt valahogyan rendszerszinten kellene megoldani, komolyabb büntetések, ösztöndíj megvonással kéne például megtorolni. Mondjuk általános iskolában még nem kapnak pénzt, ott valami más megoldás szükségeltetik.



jún. 15. 18:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az iskolai bántalmazásnál szerintem éppen az hogy nem lehet belőle jól kijönni egyáltalán, mindegy hogy milyen módszerrel akarsz egyedül tenni ellene.

A legelső tanács amit kisgyerekként kaptam az a "Nézd levegőnek és ne foglalkozz vele, ha nem reagálsz rá akkor megunja és békénhagy" volt, amit évekig gyakoroltam is, de nem lett soha jó vége. Az hogy nem reagáltam és nem léptem fel ellenük pont azt a látszatot keltette mintha hagytam volna magamat. Gyerekként még találtam a tanácsban némi logikát, felnőve már annál kevésbé. Az évek alatt egyetlen egy alkalom sem volt hogy bevállt volna, sőt. Csak súlyosbította a bántalmazást.

Aztán, később tanácsolták hogy ne hagyjam magam, őszintén szólva talán ez volt a "leghasznosabb" tanács. Fizikailag nyílván nem estem neki senkinek, de elkezdtem én is visszaszólogatni azoknak akik bántottak, szarkasztikus vagy poénos megjegyzésekkel. Ha bántani akartak valami megjegyzéssel akkor szépen bólogattam meg egyetértettem velük, vagy rá is kontráztam. Például "Tetves vagy.", én meg szépen mondtam rá hogy "Tudom, nem kellett volna a csövesek mellett aludnom". Vagy hasonló megjegyzéseket. Nyílván feldühítettem vele a bántalmazókat rendesen, nagyon zokon vették ezt. De utólag is azt mondom hogy megérte, mert tényleg jól elszórakoztam a viccelődéssel, volt pár másik gyerek aki elröhögte magát a végén. Egy havert is szereztem így a viccelődésekkel meg a beszólogatásommal.

Viszont, nagyon könnyen elképzelhető azt is hogy az enyém egy izolált eset, mert ha más gyerek és más körülmények közt próbálja ki ugyanezt lehet elkapják és sz*rráverik utána. Nekem valszeg csak szerencsém volt ott és akkor.

Legszívesebben én is azt mondanám hogy büntetni kellene az iskolai bántalmazást hogy ne fordulhasson elő, viszont szerintem ez egy teljesen lehetetlen dolog. A legtöbb szülő egyébként is megbünteti a gyerekét ha megtudja hogy zaklat másokat, ha az nem hat rájuk akkor nem fog semmi sem. Nem igazán érzik át a tettek következményét, tehát sajnos csinálhatnának akármit is büntetésként nem lenne rájuk hatással. Szerintem ezen elsősorban az iskola, és a szülők tudnának segíteni elbeszélgetéssel, iskolaváltással is akár. Mondjuk az iskola innen is kiesik, mert az oktatás pont nem arról híres hogy ez érdekelné.

jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Támogatnám, hogy erősebben kellene fellépni a(z iskolai) bántalmazás, piszkálás ellen, főleg, mert az utóbbi években igazán kezd eldurvulni az egész, csak ezt a gyakorlatban nehéz kivitelezni. Mert, akik a másikat bántják, egyszerűen nem fogják fel a dolgok súlyát, nem érzékelik, mekkora károkat tudnak ilyenekkel okozni másokban.

Nálunk, anno, voltak prevenciós videók, amiket meg kellett néznünk ofőin (egy bizonyos eset után), amiken persze, hogy azok röhögtek, szórakoztak, akik amúgy a többieket piszkálták... Akik miatt végig kellett azokat nézni. Nem is figyeltek a videókra kellően, fel sem fogták az egészet rendesen.


Tudom, nincs rá kapacitás, de szerintem igenis jó lenne, ha minden iskolában legalább egy mentálhigiéniás szakember, pszichológus, vagy hasonló szakmabeli, akihez tudnának fordulni a diákok ilyen téren is. A tanárok le vannak terhelve, tisztelet a kivételnek, de a szülők közül meg sokan nincsenek a helyzet magaslatán, rosszabb esetben nem is érdekli őket, hogyan viselkedik a gyerekük a többiekkel.


Ilyen "ne foglalkozz velük, csak viccelnek, nem gondolják komolyan!" szintű mondatokat én is kaptam jótanácsként, azonban, mikor látták a többiek, hogy zéró reakcióm van, még inkább belelovallták magukat, mert látni akarták, nekem mennyire fáj, ahogy velem bánnak.

Sokan szerintem azt hiszik, a piszkálók odébb állnak, ha nem foglalkoznak velük, pedig, sajnos, nem ilyen egyszerű a dolog.

jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!